Úvod > Aktuality > Užijte si jarní lyžování za ceny vedlejší sezony ve Skiareálu Lipno
Užijte si jarní lyžování za ceny vedlejší sezony ve Skiareálu Lipno
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Užijte si jarní lyžování za ceny vedlejší sezony ve Skiareálu Lipno

  • Vydáno19. března 2022
Od soboty 19. 3. 2022 začnou ve Skiareálu Lipno platit ceny vedlejší sezony. Skvělé jarní lyžování si tak užijete za stále dobrých sněhových podmínek, a navíc s nižší cenou. Od pondělí se zastaví provoz lanové dráhy Lipno Express a začne její údržba před letní sezonou. Lyžovat se bude stále na severní straně areálu a sjezdovce Lipenské s využitím lanové dráhy Lipenská a Promenádní. Poslední večerní lyžování se tak bude konat v neděli 20. března.
LipnoPravidelná odstávka lanové dráhy Lipno Express čeká Skiareál Lipno od pondělí 21. března. Lanovka bude procházet pravidelnou údržbou před letní sezónou, a rozjede se znovu před velikonočními svátky. Lyžování to ale nijak neohrozí. Stále bude možné si užívat jarní lyžovačky za stále velmi dobrých sněhových podmínek, a navíc za ceny vedlejší sezony. Ty začnou platit už v sobotu 19. března. K nástupu do areálu a ke sjezdovkám bude od pondělí 21. března možné využít parkoviště P2 a lanovou dráhu Lipenská. Od ní se pak už pohodlně dostanete i k lanovce Promenádní.

LipnoLyžovat se bude na sjezdovce Lipenská, Promenádní, Vyhlídka, Dámská a lišáka Foxe. Vzhledem k dočasnému zastavení lanové dráhy Lipno Express se bude poslední večerní lyžování konat v neděli 20. března. I nadále bude možné parkovat na centrálním parkovišti a pro přesun na parkoviště P2 bude možné využít skibus. Ten bude v pravidelných dvacetiminutových intervalech jezdit mezi centrálním parkovištěm P1 a parkovištěm P2.
 
Fox park je stále v provozu a lyžařská škola i nadále nabízí možnost výuky. Ideální je udělat rezervaci online a využít tak slevu 15 %. Výuka je vhodná pro děti už od 3 let. Lyžovat se naučí úplní začátečníci, ale i ti pokročilejší.
 

Z lyží do přírody na pěší nebo cyklovýlet

Stezka korunami stromůJarní počasí vybízí k tomu udělat si celodenní výlet do přírody. Díky stále nízkým nočním teplotám se na lipenských svazích drží dostatek sněhové pokrývky, a tak si lze například dopoledne zalyžovat a odpoledne vyjet na cyklostezku kolem jezera nebo si udělat procházku do korun stromů. Stezka korunami stromů na Lipně slaví letos desáté výročí, a i pro letošní rok plánuje spoustu zajímavých akcí. Tou nejbližší budou například Velikonoce na Stezce, ale chybět nebude ani tradiční narozeninová oslava či letní koncerty. Stezka je otevřena celý rok, a právě na jaře, kdy se okolní šumavská příroda probouzí je krásné ji z ptačí perspektivy pozorovat.
 
lipno restauraceMožné je vyrazit také na pěší výlet do okolí Lipna. Za návštěvu stojí jistě hora Luč, Godošova pustevna i Medvědí hora. Z ní je pak krásný výhled na jezero i okolní šumavské lesy. Komu se nechce šlapat do kopce může využít rovinatou cyklostezku kolem jezera nebo trasu podél Vltavy až na Čertovu stěnu. Možností je mnoho a stačí si jen vybrat. Ke všem cílům je to blízko z hotelu Element, kde po dopoledním lyžování pohodlně uschováte lyže do vyhřívané lyžárny a posilněni skvělým obědem ze Stodoly a zákuskem z Povidloně vyrazíte vstříc dalšímu dobrodružství. Právě v Povidloni si můžete koupit i skvělou svačinku na cesty v podobě čokoládových či brusinkových sušenek. Stejně tak jako zákusky i sušenky pocházejí přímo z výroby jediné lipenské cukrárny.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Další aktuality