Úvod > Aktuality > Užijte si letošní vánoční trhy v Jihlavě

Užijte si letošní vánoční trhy v Jihlavě

Vydáno 13. prosince 2018 Kultura
Vánoční trhy s řemeslnými výrobky, jmelím, stromky, pamlsky a svařeným vínem najdou lidé během adventu na řadě míst Česka. V Jihlavě začne vánoční jarmark s denním provozem 14. a skončí 22. prosince 2018. Trhy na Masarykově náměstí budou všem návštěvníkům otevřeny od desáté do osmnácté hodiny a nabídnou bohatý program.
VánoceNa vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, a to vánočního i klasického, které se v daném období hodí. Můžete tam koupit jmelí, cukrovinky, ryby, vánoční stromky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších zajímavých produktů.

Pro zahřátí je zde k dispozici nejen svařák, ale i otevřené ohně a římské svíce, atrakce pro děti, ukázka kovářské práce.

Jarmark dokreslí po dobu trvání vánoční písně, melodie a koledy. Můžete se rovněž těšit na známé i méně známé osobnosti, které vás určitě potěší.


Co si můžete na trzích koupit?

BaňkaNa vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, a to vánočního i klasického, které se v daném období hodí. Můžete tam koupit jmelí, cukrovinky, ryby, vánoční stromky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších zajímavých produktů.

Samozřejmě nechybí ani tradiční občerstvení, mezi které patří trdelníky, pražené kaštany, svařák, medovina, polévky, sýry, klobásy či bramboráky.

Naopak tam již nenajdete výrobky a zboží ze zahraničí.
Vánoční trhy Jihlava

Vánoční trhy Jihlava

Vánoční jarmark v Jihlavě začíná 2. prosince a končí 22. prosince. Tak jako obvykle se bude konat na Masarykově náměstí. Těšit se můžete na spousty dobrot a vánoční program.

Jihlavské podzemí - druhé největší na území republiky

Jihlavské podzemí - druhé největší na území republiky

Chodby vznikly vzájemným propojením sklepů, které byly od konce 13. století tesány ve skále, mnohdy ve třech patrech pod sebou a sloužily k uskladnění piva a řemeslných výrobků. V nejhlubším místě vede trasa 18 metrů pod povrchem, unikátem je fosforeskující chodba.

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea, od září 2014 byly otveřeny nově zrestaurované expozice věnované živé přírodě. Nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.