Úvod > Aktuality > V Táboře proniknete do kouzelného světa marcipánové módy
V Tábore proniknete do kouzelného sveta marcipánové módy
"> V Tábore proniknete do kouzelného sveta marcipánové módy "> Autorka šaty doplnila i klobouky, kabelkami, botami a dalšími ozdobami "> Návštevníci si mohou zapujcit i lupy, pro prozkoumání detailu
Zážitky

V Táboře proniknete do kouzelného světa marcipánové módy

  • Vydáno12. září 2013
Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře připravilo na podzimní a zimní sezónu novou ojedinělou výstavu Kouzelný svět marcipánové módy – od Kleopatry po Kate, od antiky po Blanku Matragi, od fíkového listu k haute couture. Tato výstava, která nemá v Evropě ani ve světě obdoby představí od 21. září 2013 do 30. dubna příštího roku přes 40 modelů historických i současných šatů, ovšem vyrobených z marcipánu.
Kouzelný svět marcipánové módyŠaty si „oblékly“ panenky Barbie. Výstava má prezentovat zábavnou formou nejen historický vývoj kostýmů, ale také krásu a detail cukrářského umění. Díky panenkám je výstava přístupná i pro malé holčičky, dospělé dámy zase ocení styl a přesnou práci autorky Michaely Sehnalové, která panenky tvořila přes půl roku. Autorka šaty doplnila i klobouky, kabelkami, botami a dalšími ozdobami, které se v dané době nosily. Současnost pak reprezentuje 5 modelů od Blanky Matragi, výstava je časově završena svatebním oblečením Kate a Williama.

Výstava bude doplněna ukázkami skutečných kostýmů z některých historických období a odbornými texty o vývoji odívání. Návštěvníci si mohou zapůjčit i lupy, pro prozkoumání detailů. A aby to nebylo líto klukům, mohou je rodiče zkusit nalákat na čokoládovou sochu Jaromíra Jágra v životní velikosti.

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře je otevřeno denně po celý rok a vstupné na výstavu zahrnuje vstupnka do muzea. Navíc po celou zimu připravuje muzeum komentované prohlídky s ochutnávkami a speciální zážitkové balíčky.
Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum je v historickém centru města ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Expozice je zčásti věnována čokoládě a jejímu zpracování, zčásti marcipánu.