Úvod > Aktuality > V sobotu proběhnou na Pražském hradě Pašijové hry
Pašijové hry Ježíši, kam jdeš?
"> Pašijové hry Ježíši, kam jdeš? "> Pašije byly puvodne úryvky z evangelií vyprávející o Kristove utrpení "> Divadlo Apropo odhaluje tento príbeh bez církevního dogmat
Kultura

V sobotu proběhnou na Pražském hradě Pašijové hry

  • Vydáno29. března 2013
Jidáši, kam jdeš? je název pašijové hry, která se v sobotu 30. března již tradičně odehraje od 16. hodin na IV. nádvoří Pražského hradu. Představení pod širým nebem nabídne neobvyklý pohled na klasický biblický příběh Ježíše Nazaretského. Přijďte se podívat i vy na příběh o ukřižování a zmrtvýchvstání bez církevního dogmatu.
Pašijové hry Jidáši, kam jdeš?Pašije byly původně úryvky z evangelií vyprávějící o Kristově utrpení. Aby byly lépe srozumitelné prostému lidu, staly se z nich postupem času divadelní hry. Na Pražském hradě budou v sobotu 30. března k vidění v podání divadla Apropo, které nabídne tento klasický příběh, starý 2000 let, více z pohledu jednotlivých postav, jejich emocí, pocitů, tužeb a strachů.

Hry začínají většinou Kristovou modlitbou v Getsemanské zahradě, pokračují zradou Jidáše a zatčením Krista, následuje soud před židovskou veleradou s předvedením před Heroda, Pilátův soud a následné odsouzení a ukřižování Krista na kříži. Hry potom většinou končí pohřbem. Divadlo Apropo však odhaluje tento příběh bez církevního dogmat a snaží se na postavy 2000 let starého příběhu dívat jako na lidi, kteří mají tak jako my své city, pocity, bolesti, radosti i starosti.

Představení Jidáši, kam jdeš?, se na Hradě uskuteční již pošesté. Přijt se na něj podívat můžete na 4. nádvoří od 16 hodin. Vstupné je dobrovolné, ale věnováním libovolného obnosu do kasičky pomůžete sbírce Pomozte dětem.
Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.