!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Plzni už se otevírají první turistické cíle
V Plzni už se otevírají první turistické cíle
"> "> "> "> ">
Zážitky

V Plzni už se otevírají první turistické cíle

Vydáno 2. května 2020
Po dlouhé době se začínají uvolňovat opatření a čekají nás optimistické vyhlídky na další měsíce. Konečně je zase na pořadu dne začít plánovat výlety nebo zajít na nějakou akci. V Plzni zatím můžete navštívit venkovní expozice Zoologické zahrady nebo DinoParku, od poloviny května už se ale pro veřejnost otevřou i muzea, galerie, pivovar, věž katedrály sv. Bartoloměje a další místa.

První letošní farmářské trhy se konají každou sobotu

Farmářské trhyKoncem dubna bylo povoleno konání farmářských trhů. Po dlouhé zimní pauze si tak opět užijete sobotní dopolední farmářské trhy na náměstí Republiky. První trhy se konaly už 25. dubna, kdy si Plzeňané a návštěvníci města mohli zakoupit u místních farmářů čerstvé pečivo a domácí zeleninu. Trhy pokračují i tuto sobotu 2. května, následně i 8. května a tak dále každou sobotu až do 19. prosince 2020. Farmáři mají své stánky otevřené od 8 do 12 hodin.

Co se sobotní snídaně týče, doporučujeme sekanou v housce nebo zvěřinové párečky, zapít trochou moštu z Nebílov nebo pivem od Lenocha a na závěr samozřejmě kávu a zákusek ze stánku kavárny Anděl.
 

Informační centrum města Plzně, Zoo a DinoPark

Zoo PlzeňOd pondělí 27. dubna se již pro veřejnost otevřelo turistické informační centrum na náměstí Republiky vedle radnice. Otevřeno má od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin a v neděli bude prozatím zavřeno. Stále však platí, že infocentrum můžete kontaktovat telefonicky na čísle 378 035 330 nebo emailem info@visitplzen.eu.

Za speciálních podmínek se 27. dubna otevřely také venkovní pavilony zoologické zahrady v Plzni. Návštěvníci se mohou konečně podívat na malou, letos narozenou šimpanzí slečnu Cailu. Do zoo se dostanete jen se vstupenkou zakoupenou online a nezapomeňte si online koupit také parkovací lístek. V provozu je od stejného dne také DinoPark, kam se ale dostanete pouze přes vchod Vinice a rovněž s online vstupenkou.
 

V květnu si dáte pivo na zahrádce a zajdete do muzea

plzeňZačátkem května, od 11. 5. 2020 si už budete moci dát jídlo v restauracích, hospodách a barech, ale pouze venku na zahrádce. Do té doby však stále zůstává možnost výdejního okénka a podniky podporovat také na dálku. Tipy na restaurace a další podniky, které vám jídlo dovezou až domů, najdete přehledně na webu projektu Musíme si pomáhat v Plzni. V DEPO2015 mají obchody v Tržnici otevřeno od 14 do 18 hodin. Pro veřejnost se v Plzni od 11. května otevřou také muzea, galerie a další expozice.

A kdy se co otevře?
Věž katedrály sv. Bartoloměje 11. květnaplzeň dinopark
Muzeum strašidel 11. května
Západočeská galerie 12. května
Muzeum loutek 12. května
Pivovar Plzeňský Prazdroj 25. května
Stará synagoga  8. června
Západočeské muzeum a všechny jeho pobočky 12. května
Stará synagoga v Plzni

Stará synagoga v Plzni

První novodobá plzeňská synagoga je ukrytá ve vnitrobloku mezi dnešní Americkou třídou a Smetanovými sady. V letech 2010 - 2014 prošla důkladnou rekonstrukcí. Největším lákadlem je nově pozlacený svatostánek Aron HaKodeš.

Kostelní věž v kostele Svatého Bartoloměje v Plzni - nejvyšší kostelní věž v ČR

Kostelní věž v kostele Svatého Bartoloměje v Plzni - nejvyšší kostelní věž v ČR

Věž katedrály sv. Bartoloměje je vysoká 102,26 m, jde o nejvyšší kostelní věž v Čechách. Na vyhlídku ve výšce 62 metrů vede 301 schodů. Katedrála vévodí plzeňskému náměstí Republiky už od 13. století. Trojlodní gotický chrám se může pochlubit nejen nejvyšší chrámovou věží, ale také vzácnou plastikou Plzeňské madony z konce 14. století nebo gotickým sousoším Kalvárie.

Západočeská galerie v Plzni - výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni - výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijním institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni patří k předním muzejním institucím v České republice s více než dvěma miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

DinoPark Plzeň - nově obrovský pohyblivý Argentinosaurus

DinoPark Plzeň - nově obrovský pohyblivý Argentinosaurus

Zábavní a vzdělávací park v Plzni vhodný pro výlety s dětmi všech věkových kategorií. Vznikl jako kombinace naučné stezky využívající nejnovější technologie včetně 3D kina, dětských atrakcí a herních prvků. Nachází se na okraji městské části Vinice a je spojen se ZOO Plzeň.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Muzeum strašidel v Plzni

Muzeum strašidel v Plzni

Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje najdete v Muzeu strašidel na náměstí Republiky. S úsměvem a nadsázkou nahlédnete do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí.

Další aktuality

13.1.
2021
10 největších novinek turistické sezóny 2021 v Plzni

10 největších novinek turistické sezóny 2021 v Plzni

Plzeňsko a Český les | Zážitky
23.12.
2020
V klášteře Kladruby se bude rozdávat Betlémské světlo

V klášteře Kladruby se bude rozdávat Betlémské světlo

Plzeňsko a Český les | Památky
9.12.
2020
Objevte kouzlo předvánoční Plzně

Objevte kouzlo předvánoční Plzně

Plzeňsko a Český les | Zážitky