Úvod > Aktuality > V obci Luká na Olomoucku si prohlédnete staré gramofony
V obci Luká na Olomoucku si prohlédnete staré gramofony
"> V obci Luká na Olomoucku si prohlédnete staré gramofony "> Gramofonum se pan Vyroubal venuje od strední školy "> Expozici gramofonu v Luké si mohou zájemci prohlédnout každou nedeli od 15 do 16 hodin
Památky

V obci Luká na Olomoucku si prohlédnete staré gramofony

  • Vydáno24. července 2014
Více než sedm desítek starých gramofonů si můžete prohlédnout v obci Luká na Olomoucku ve Společensko vzdělávacím centru. Výstava se věnuje pouze gramofonům vyrobeným ve firmě Tesla Litovel. Najdete zde kousky od roku 1949, kdy Tesla začala vyrábět, až po současnost. Všechyn exponáty nashromáždil pan Vojtěch Vyroubal, jehož celá unikátní sbírka čítá na 300 exponátů.

GramofonGramofonům se pan Vyroubal věnuje od střední školy, kdy v Tesle začínal na středisku odborného vyučování. O gramofonech a výrobě věděl všechno. Patriot Tesly Litovel doposud nashromáždil přes 300 přístrojů. Všechny opravil a uvedl do funkčního stavu.

Na výstavě si jich prohlédnete asi sedmdesát – jsou zde gramofony od roku 1949, kdy Tesla začala vyrábět, až po současné kusy. Uvidíte staré gramofony na kliku, první přístroj s tranzistorovým zesilovačem, kufříkový gramofon, ale také nejnovější výrobek litovelské společnosti SEV. 

Expozici gramofonů v Luké si mohou zájemci prohlédnout každou neděli od 15 do 16 hodin. Mimo tuto dobu je možné objednat prohlídku pro početnější skupinu na telefonním čísle 728 711 183. Výstava se koná ve Středisku volného času Luká.