Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava gramofonů v obci Luká
Výstavy

Výstava gramofonů v obci Luká

Exponáty mapující výrobu gramofonů v Tesle Litovel jsou k vidění v Luké na Olomoucku. Výstavu uspořádal patriot Tesly pan Vojtěch Vyroubal, jehož sbírka činí přes 300 exponátů.

Gramofonům se pan Vyroubal věnuje od střední školy, kdy v Tesle začínal na středisku odborného vyučování. O gramofonech a výrobě věděl všechno. Patriot Tesly Litovel doposud nashromáždil přes 300 přístrojů. Všechny opravil a uvedl do funkčního stavu.

Na výstavě si jich prohlédnete asi 70 – jsou zde gramofony od roku 1949, kdy Tesla začala vyrábět, až po současné kusy. Uvidíte staré gramofony na kliku, první přístroj s tranzistorovým zesilovačem, kufříkový gramofon, ale také nejnovější výrobek litovelské společnosti SEV. 

Expozici gramofonů v Luké si mohou zájemci prohlédnout každou neděli od 15 do 16 hodin. Mimo tuto dobu je možné objednat prohlídku pro početnější skupinu na telefonním čísle 728 711 183. Výstava se koná ve Středisku volného času Luká.

Provozovatel

Obec Luká

Luká 80
783 24 Luká
Tel.:
+420 728 711 183
Email:
obec_luka@quick.cz
WWW:
www.obec-luka.cz
GPS:
49,648452 16,948402
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Tipy na výlet:
Luká a okolí
 

Vstupné

Cena: 30 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Adventní prohlídky na Bouzově

Advent nepředstavují jen Mikuláš a čerti.
Bouzov, Olomoucký kraj

Vánoční hrad Bouzov

Přijďte si s námi zazpívat koledy na I. nádvoří v době vánočních svátků.
Bouzov, Olomoucký kraj

Zimní prohlídky na hradě Bouzov

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu.
Bouzov, Olomoucký kraj

Betlémy ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku

Letos je vánoční výstava v Památníku Adolfa Kašpara věnována betlémům ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku a jeho poboček.
Loštice, Olomoucký kraj

Pramen říčky Pilávky se sochou víly

Říčka Pilávka pramení nedaleko obce Hvozd na Prostějovsku. Samotný pramen se ukrývá v lese a nevede k němu žádná značka. Když jej ale objevíte, překvapí vás zde socha víly Pilávky, kterou dle pověsti zaklela lesní čarodějnice.
Hvozd, Olomoucký kraj

Netopýři v Javoříčské jeskyni

Komplex dómů, chodeb, propastí a puklin v několika výškových úrovních je unikátní i z pohledu živočišné říše. Jedná se o jedno z největších zimovišť netopýrů u nás. Zaznamenáno tu bylo 14 druhů, nejpočetnější jsou vrápenci malí (5000 jedinců).
Slavětín, Olomoucký kraj

Javoříčské jeskyně – jeskyně s nejbohatší výzdobou v ČR

Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938.
Slavětín, Olomoucký kraj

Památník obětem II. světové války v Javoříčku

V tichém a krásném údolí uprostřed polí a lesů leží obec Javoříčko, kde se nachází národní kulturní památka připomínající válečné zločiny na civilistech v květnu 1945.
Luká, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Velkorakovský minipivovar Raková u Konice

Nově otevřený minipivovar v Rakové u Konice vaří pivo od července 2017. V nabídce jsou Velkorakovská desítka a Rupert 11 %.
Raková u Konice, Olomoucký kraj

Náš mlýn

Našim konceptem je „zpomalit“, abyste si vše stihli v klidu užít. Náš mlýn je zázemím pro zajímavé zážitky, nápady a lidi, kteří chtějí svou vášní „nakazit“ druhé.
Ochoz, Olomoucký kraj

Automat na rajčata v Haňovicích

Zemědělské družstvo v Haňovicích na Hané provozuje pozoruhodný automat na cherry rajčata. Ta jsou pěstována bez pesticidů, a tím srovnatelná s BIO produkty, popřípadě s produkty pro dětskou výživu. Rajčátka se do automatu doplňují dvakrát denně.
Haňovice, Olomoucký kraj

Resort Sobáčov

Na cyklistické trase Litovel – Bouzov najdete známé výletní místo s rybníkem pro sportovní rybolov, plážovým volejbalem, rodinným penzionem, výletní restaurací, udírnou a kempem. Vítejte ve Sportovním areálu Sobáčov.
Mladeč, Olomoucký kraj