Úvod > Aktuality > V lomu Alkazar u Berouna vznikl lezecký park
V lomu Alkazar u Berouna vznikl lezecký park
">
Životní styl

V lomu Alkazar u Berouna vznikl lezecký park

  • Vydáno14. ledna 2012
V lomu Alkazar u Berouna vzniká horolezecký park, první sportoviště svého druhu v Česku. Park je volně přístupnou atrakcí, která má sloužit horolezcům všech výkonnostních skupin. Stěny lomu jsou kvůli tomu osazeny jistícími prostředky, horolezci také vybudovali trenažér pro zachytávání pádů a další atrakce.
Lezecký park ve vápencovém lomu Alkazar se nachází nad řekou Berounkou nedaleko ústí potoka Kačáku. Sestává sestává z osmi velmi dobře zajištěných výstupových tras v nejspodnější etáži lomu Alkazar, které jsou vhodné zejména pro děti. Další zajištěné výstupové trasy vedou v levé části dolní etáže. Obě části Lezeckého parku jsou spojeny snadným přístupem po železných kramlích. Horolezci si též mohou v lezeckém parku vyzkoušet na jednoduchém trenažéru, jak bezpečně zachytit pád prvolezce.

Čistě horolezecké aktivity jsou doplněny zázemím pro všechny návštěvníky. Jedná se o sestavu cvičebního nářadí, hrazdu, bradla a kladinu. Lezecký park také nabízí místo k odpočinku vytvořené čistě z přírodních materiálů – kamenných bloků. Je tu vůbec první oficiální ohniště v NPR Karlštejn, okolo nějž je vytvořeno posezení a také kamenný stůl. Lezecký park leží v místě bývalého vodáckého tábořiště. Horolezci tam kromě jistících prostředků a trenažéru vybudovali pět metrů vysoký skalní práh, který slouží jako přístupová cesta z nejnižšího rovného patra lomu. Součástí parku jsou dětské atrakce, jako třeba kameny pro přeskakování, dřevěné břevno nad zemí pro nácvik rovnováhy nebo hrazda.
Horolezecký park v lomu Alkazar

Horolezecký park v lomu Alkazar

V lomu Alkazar u Berouna vzniká horolezecký park, první sportoviště svého druhu v Česku. Park je volně přístupnou atrakcí, která má sloužit horolezcům všech výkonnostních skupin. Nový sportovní park poslouží nejen dospělým horolezcům, ale i dětem.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika