Úvod > Aktuality > V Krušných horách vyzkoušejte ski areál Plešivec
V Krušných horách vyzkoušejte ski areál Plešivec
"> "> "> V Krušných horách vzniká nové lyžarské stredisko
Zimní sporty

V Krušných horách vyzkoušejte ski areál Plešivec

  • Vydáno4. ledna 2019
Ski areál Plešivec se nachází v Krušných horách u obce Abertamy. Jsou zde rychlé a komfortní lanovky, bylo tu vybudováno přes 10 km sjezdovek se 100% umělým zasněžováním, najdete zde skiservis, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, test centrum světových značek Atomic a Salomon, lyžařskou školu a výborné občerstvení po celém areálu.
PlešivecSkiareál Plešivec v Krušných horách je nejmladší a nejmodernější v republice, díky tomu je celý plně a profesionálně zasněžován a osvětlen. Nachází se zde 8 sjezdovek různých náročností, délek a různého převýšení. Veškeré sjezdovky jsou přehledné a dostatečné široké. Přeprava po areálu je zajištěna třemi čtyřsedačkovými lanovkami, třemi vleky a čtyřmi pohyblivými pásy.
 
V několika posledních dnech byl areál zavřený kvůli silnému nárazovému větru, nyní jsou v provozu sjezdovky A Pstruží, C Abertamy a pohyblivý koberec F2. Díky vysoké přepravní kapacitě všech lanovek si užijete lyžování na sjezdovkách, protože se netvoří dlouhé fronty. Každý vlek je schopen přepravit až 2 400 osob za hodinu. Areál je otevřen v pátek a sobotu od 9 do 16 hodin a na večerní lyžování od 18 do 21 hodin. V neděli se jezdí od 9 do 16 hodin. Permanentka na den stojí 680 korun, večerní lyžování na dvě hodiny pak 250 korun.
 
Ski PlešivecV areálu se nachází dětský park s profesionálním vybavením, kde se mohou děti nejen učit pod vedením zkušených instruktorů, ale také mohou využít na čtyři desítky atrakcí, ke kterým patři kolotoč, umělý tunel ve tvaru velké houby, mnoho zvířat, několikametrový had sloužící k nácviku oblouků a další atrakce na kterých se děti nebudou nudit. Velice užitečnou pomůckou jsou umělé schody, díky kterým se i nejmenší naučí stoupat po vrstevnicích tak, aby jim neujížděly lyže. K tomu by se děti při lyžování neunavily, slouží pojízdné pásy o délkách 30, 40 a 80 metrů. Díky nim se svezou i nejmenší děti, které samy nezvládnou jízdu na vleku.
 
Přímo na vrcholu Plešivce se nachází rozhledna, restaurace a hotel stejného jména. Ve Pstruží je Apresski bar U Dostyho, restaurace Fabrika Art v hotelu Zelené Údolí a bistro Stodola. U dětského centra pak bistro Chalupa a přímo na jednom ze svahů velice oblíbený Skibar.
Rozhledna na Plešivci

Rozhledna na Plešivci

Na vrcholu kopce Plešivec, který se vypíná do výšky 1028 m n. m. nad obcí Abertamy v Krušných horách, stojí 16 metrů vysoká rozhledna z roku 1895. Po zdolání 66 schodů se vám otevře nádherný pohled do širokého okolí.

Areál Plešivec – adrenalinové atrakce, relax a horský hotel

Areál Plešivec – adrenalinové atrakce, relax a horský hotel

Místo, kde naleznete zábavu, odpočinek, nové neotřelé zážitky, útěk od vašich každodenních strastí, ale stejně tak místo pohody, které obohatí váš život. Můžete přijet jen „na skok“, dobře se najíst v restauraci a pak se zhluboka nadechnout čerstvého krušnohorského vzduchu.