Úvod > Aktuality > V krušnohorském Sport areálu Klíny otevírají novou bobovou dráhu
Letní sporty

V krušnohorském Sport areálu Klíny otevírají novou bobovou dráhu

  • Vydáno11. července 2018
Sport areál Klíny nedaleko Litvínova otevírá od středy 11. července 2018 vlastní bobovou dráhu. Jedná se o unikátní projekt – v Ústeckém kraji se jedná o vůbec první atrakci tohoto typu. Bobová dráha leží v nadmořské výšce 720 m n. m., měří necelých 900 m a překonává převýšení 130 m.
Bobová dráha KlínyHorkou novinkou léta 2018 je unikátní bobová dráha, dlouhá necelých 900 m, s převýšením 130 m. Díky své konstrukci je maximálně bezpečná. Trať vede lesem, přes sjezdovku a křižuje i místní komunikaci, kterou překoná ve výšce 4 m mostem dlouhým 50 m. Zpět nahoru vás vyveze lanovka, takže zážitek je dvojnásobný. V pátek večer si užijte i večerní bobování až do 21:00 hod.

Bob je vybaven bezpečnostním pásem a 3 nezávislými brzdami, fungujícími i v případě deště. Děti od 8 let mohou jezdit samostatně. Pro dopravu dětí mladších 8 let je bob vybaven dvojitým sedákem a dvojitým bezpečnostním pásem, tak aby mohli jet společně s rodiči.
 

Léto v Klínech láká na kola, koloběžky i lanový park

Bikepark KlínyMimo bobovky Sport areál Klíny nabízí další letní radovánky. Vyzkoušet můžete zdejší bikepark, jehož tratě jsou vhodné jak pro děti a začátečníky, tak i pro náročné bikery. Vedou částečně lesem i po sjezdovce. Těšit se můžete na downhill, lesní terén, překážky i skoky. 

Pokud dáváte přednost pěší turistice, pak vám přijde vhod lanovka na Klínech, která jezdí i v létě. Užijete si krásné počasí a čerstvý horský vzduch Krušných hor. Anebo můžete na lanovce přepravit své kolo a pokračovat dál po své ose. Sportovní zážitek také nabízí terénní koloběžky na speciálních zábavných trasách tzv. singltrecích po celé délce lanovky.

Lanové centrum KlínyV lanovém parku si prověříte svou zdatnost a odvahu a pořídíte bezpečný adrenalinový zážitek. Každý kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné zážitky, je do lanového parku ve Sport areál Klíny srdečně zván. Spoustu zábavy si tu užijí jednotlivci, rodiny s dětmi, školní tábory a firemní kolektivy. A koho by lákalo lezení, může vyzkoušet venkovní lezeckou stěnu.
Krušné hory – tajemné Rudohoří

Krušné hory – tajemné Rudohoří

Krušné hory nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Vznikly kadomským vrásněním koncem starohor a počátkem prvohor. Pohoří se táhne v délce 130 km od Plesné až k Tisé na Děčínsku, nejvyšší horou je Klínovec (1 244 m n. m).

Sport areál Klíny – zábava a rekreace pro vás

Sport areál Klíny – zábava a rekreace pro vás

Rodinné středisko Sport areál Klíny v Krušných horách se rozkládá východně od centra obce Klíny v nadmořské výšce 720 m n. m. nedaleko přechodu Mníšek (Deutscheinsiedel). Sjezdovky v areálu jsou situovány severovýchodním směrem, což zaručuje na místní nadmořskou výšku dobré a stálé sněhové podmínky.

Bobová dráha Klíny

Bobová dráha Klíny

Bobová dráha Klíny se nachází ve stejnojmenném areálu v centru obce Klíny v Krušných horách. Jedná se o jedinou bobovku svého druhu v kraji. Bobová dráha leží v nadmořské výšce 720 m n. m., měří necelých 900 m a překonává převýšení 130 m.

Další aktuality

Šermíři opět zkříží své meče v zimní bitvě u Podbořan

Stovky šermířů se po třech letech opět utkají poslední lednovou sobotu v Podbořanech nedaleko Žatce. Udatní rytíři se střetnou v klasické středověké bitvě. Jedná se o jediné zimní šermířské klání tak velkého rozsahu u nás. Před vlastní bitvou přichystali pořadatelé historický jarmark. Hlavní program se pak odehraje v areálu za podbořanským koupalištěm od 15 hodin.
Ústecký kraj | Zážitky

Zoopark v Chomutově otevřel medúzárium

Podkrušnohorský zoopark otevřel zcela novou a jedinečnou expozici – medúzárium. Jedná se o druhou největší expozici medúz v Česku a vůbec jediné medúzárium v rámci českých zoologických zahrad.
Ústecký kraj | Zážitky

Kouřící kopec Boreč je nejvíce atraktivní v mrazivém počasí

Vrch Boreč najdete nad stejnojmennou obcí v Českém středohoří, jen 4 kilometry západně od Lovosic. Jde o jedno z nejzajímavějších přírodních zákoutí Čech. Vnitřek Borečského vrchu je protkán sítí puklin, která v létě slouží jako tepelný akumulátor. Právě teď v zimě, když je venku chladno a mrzne, předvádí kopec své tajemné divadlo – kouří a hřeje!
Ústecký kraj | Příroda

Jarní prázdniny 2023 – Ústecký kraj

Ústecký kraj vás i vaše děti okouzlí nejen přírodními krásami. Užijte si jarní prázdniny trochu jinak! Naplánujte si dovolenou plnou skvělých zážitků.
Ústecký kraj | Zážitky