Úvod > Aktuality > V Českém Krumlově se dnes otevírá Zemská výstava
V Českém Krumlově se dnes otevírá Zemská výstava
"> ">
Památky

V Českém Krumlově se dnes otevírá Zemská výstava

  • Vydáno15. května 2013
Dnes se otevírá Zemská výstava v Českém Krumlově. Výstava má za cíl představit prolínající se osudy dvou národů a přispět k upevnění vzájemných vazeb. Výstava návštěvníkům nabídne dosud nepřístupné prostory i vzácné památky na území Jihočeského kraje a v Rakousku. Na území Jihočeského kraje tak bude zahájena historicky první přeshraniční zemská výstava.
Na jihočeské straně se do akce zapojil Vyšší Brod a Český Krumlov, v Rakousku pak Bad Leonfelden a Freistadt. Zemská výstava potrvá až do 3. listopadu.

Program dne:
 
11.00 – 11.45 Prostor pro novináře – setkání v Regionálním muzeu, výstava Co by, kdyby (Horní 152)
Rozhovory: k dispozici Mgr. Dalibor Carda – starosta města Český Krumlov, Mgr. Filip Lýsek – ředitel Regionálního muzea, Mgr. Ivan Slavík – kurátor výstavy
11.45 – 12.30 Prostor pro novináře – setkání v synagoze, výstava 4 fotografové, 2 země, 1 region (Za Soudem 282)
Rozhovory: k dispozici Ing. Miroslav Reitinger – ředitel ČKRF, Ivo Janoušek a Jan Palkovič – kurátoři
13.30 Přivítání hostů vernisáže
14.00 – 14.15 Hudební vystoupení ZUŠ Český Krumlov
14.15 – 15.15 Zahájení Zemské výstavy v synagoze, vernisáž výstavy
Úvodní proslovy: Mgr. Dalibor Carda – starosta města Český Krumlov, Ing. Miroslav Reitinger – ředitel ČKRF, Mgr. Filip Lýsek – ředitel Regionálního muzea, Mgr. Ivan Slavík – kurátor výstavy v Regionálním muzeu, Ivo Janoušek a Jan Palkovič – kurátoři výstavy v synagoze, Dr. Josef Pühringer – zemský hejtman Horního Rakouska, Mgr. Jiří Zimola – hejtman Jihočeského kraje
16.15 Vernisáž výstavy v Regionálním muzeuSynagoga v Českém Krumlově

Synagoga v Českém Krumlově

Synagoga v Českém Krumlově je jedna z mála staveb tohoto typu, která přečkala období světových válek i totalitního režimu bez větší úhony. Je vnímána jako fenomén sloužící k porozumění historie prostředí.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.