!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Čáslavi si prohlédnete historickou techniku
V Čáslavi si prohlédnete historickou techniku
">
Kultura

V Čáslavi si prohlédnete historickou techniku

Vydáno 29. května 2018
Jako každoročně se i letos o prvním červnovém víkendu uskuteční v prostorách Muzea zemědělské techniky v Čáslavi tradiční předváděcí akce „Pradědečkův traktor“. Zveme všechny zájemce o historickou zemědělskou techniku do prostor muzea, kde bude pro návštěvníky připraven ve dnech 2. a 3. 6. 2018 od 8:00 do 17:00 hodin bohatý program.

TraktorVe dnech 2. a 3. června 2018 se v Národním zemědělském muzeu Čáslav koná akce Pradědečkův traktor 2018. Tradičně budou předváděny v chodu některé exponáty, z nichž některé budou mít svoji premiéru.

Těšit se můžete na komentované předvádění historických traktorů a dalších zemědělských strojů. Mezi největší lákadla budou v letošním roce patřit parní válec Škoda, nově získaný svahový traktor Zetor 3017 a představení unikátního Zetoru 26. Kromě historických traktorů, stabilních motorů a parních strojů bude k vidění i moderní technika firmy John Deere, kaskadérská show, doprovodný program pro děti i dospělé, soutěže a ukázky řemesel.

V době konání této akce budou otevřeny všechny návštěvní prostory a jako bonus i některé depozitáře. Přijďte si prohlédnout historické stroje v akci! Otevřeno bude po oba dny od 8:00 do 17:00 hodin. Vstupné na Pradědečkův traktor je 100 Kč pro dospělého, snožené vstupné bude za polovinu. Rodina zaplatí 250 Kč.

NZM Čáslav - Muzeum zemědělské techniky

NZM Čáslav - Muzeum zemědělské techniky

Muzeum vystavuje v současnosti ve dvou expozicích unikátní sbírku historických traktorů, parních oraček a dalších zemědělských strojů tuzemské a zahraniční výroby. Zájemci mohou po předchozí domluvě navštívit i zpřístupněné depozitáře stabilních motorů a klasických mlátiček.