Úvod > Aktuality > V Berouně nahlédnete do světa mechanické hudby
V Beroune nahlédnete do sveta mechanické hudby
"> V Beroune nahlédnete do sveta mechanické hudby "> 11. února probehne prednáška s názvem Hudební automaty "> Uvidíte zvonkohry, hrací hodiny, flašinety a ruzné další hrací predmety
Kultura

V Berouně nahlédnete do světa mechanické hudby

  • Vydáno30. ledna 2015
Ne všichni byli obdařeni talentem pro to, aby se mohli věnovat hře na hudební nástroj. Možná i kvůli tomu usilovalo mnoho konstruktérů o to, aby vytvořili speciální přístroj, který by dokázal na hudební nástroj zahrát, aniž by bylo potřeba větší míry zručnosti. Zvonkohry, hrací hodiny, flašinety a různé další hrací předměty vám představí až do poloviny dubna výstava Muzea Českého krasu v Berouně.
Hrací strojekSvět mechanické hudby aneb Zlaté časy automatofonů je název výstavy, kterou můžete navštívit v Muzeu Českého krasuBerounědo 12. dubna 2015. Expozice představuje vývoj mechanických hudebních nástrojů v českých zemích od 18. do 20. století. V Jenštenském a Salátovském domě si tak můžete prohlédnout skleněné i kovové zvonkohry, píšťalové i citerové hrací hodiny, flašinety, hřebíčkové hrací strojky, orchestriony a mnohé další zajímavosti.

Výstavu můžete navštívit od úterý do soboty v časech od 9 do 12 a od 12:45 do 17 hodin, v neděli a státem uznané svátky se potom do Muzea Českého krasu můžete vydat od 10 do 12 a od 12:45 do 17 hodin. Vstupné na výstavy vás vyjde na 40 korun pro dospělého. Snížené vstupné stojí 20 korun, rodiny zaplatí za vstup 90 korun.

Pokud máte k výstavě, exponátům i jejich využití nějaké dotazy, zastavte se 11. února na přednášce s názvem Hudební automaty – stroje pro zábavu i potěšení. Exkurzi do dějin hudebních strojků, jejich výroby, produkce i využití provede od 17 hodin Antonín Švejda z Národního technického muzeaPraze.
Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum využívá prostory v architektonicky nejcennějším domě Berouna, v tzv. Jenštejnském domě z počátku 17. století. Jednotlivé expozice muzea jsou věnovány nejen CHKO Český kras a světově významné geologické oblasti Barrandienu, ale také dějinám Berouna a jeho významným osobnostem.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika