!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Užijte si sklářskou poetiku v Jablonci nad Nisou

Užijte si sklářskou poetiku v Jablonci nad Nisou

Vydáno 13. prosince 2019 Kultura
V sobotu 14. prosince se v Jablonci nad Nisou koná poetická akce nazvaná Andělé Jizerských hor. Jendá se o adventní program v jablonecké továrně GB Beads, který propojí jedinečnou sklářskou a bižuterní historii Jablonecka se současným živým uměním.
korálkyVánoční akcí Andělé Jizerských hor chtějí skláři z Jablonce nad Nisou propojit jedinečnou sklářskou a bižuterní historii Jablonecka se současným živým uměním. Od 9:00 hodin budou připraveny v továrně GB Beads dílničky pro děti i dospělé (za 50 Kč). V dílnách si budete moci vyrobit vánoční přáníčka, korálkovou mozaiku nebo svůj vlastní náramek či náhrdelník. Dále se můžete těšit na kavárenské občerstvení od La Kavárna, linorytovou dílnu s Jiřím Vydrou nebo výrobu andílků z přírodních materiálů a korálků. Korálkové dílny budou fungovat od 9:00 ráno do 17:00.

Od 15:00 pak začne hlavní kulturní program s dobrovolným vstupným. V rámci programu se můžete odpoledne těšit na divadlo pro děti i dospělé Nejmenší ze Sámů nebo koncert Dpos triou.

korálkyNa 17:30 je připravena vernisáž společné výstavy Andělé Jizerských hor (Petra Filipovská, Ištabela Barela, Andrey Krasnopevtsev, SKUBB., Matyáš Prošek alias MAT, Pol Eno, Pavlína Mullerová, Eliška Mullerová, Renata Vydrová). Umělci se inspirovali původními nástroji a materiály, které se používaly pro výrobu korálů v továrně GB Beads, využili jedinečnou polohu továrny v úpatí Jizerských hor - domov prvních sklářských huťmístrů a vytvořili jedinečnou výstavu originálních děl vycházejících z bohaté historie zdejšího kraje.

Od 18:00 se můžete těšit na performance Andělé Jizerských hor a v 18:30 koncert Jany Vébrové. Na místo se dostanete autobusem č. 101 a 121 do zastávky Janovská Silka.

Další aktuality

21.3.
2020
Muzejní krystal v Jablonci je dokončen

Muzejní krystal v Jablonci je dokončen

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura
27.2.
2020
Tajemná Indonésie vás překvapí v libereckém Babylonu

Tajemná Indonésie vás překvapí v libereckém Babylonu

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura