Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Zlínského kraje: zoo Zlín, aquapark v Uherském Hradišti a rožnovský skanzen

Nejnavštěvovanější místa Zlínského kraje: zoo Zlín, aquapark v Uherském Hradišti a rožnovský skanzen

Vydáno 2. července 2019 Životní styl
Bezmála 650 tisíc návštěvníků za rok vystřelilo zlínskou Zoologickou zahradu mezi TOP 10 turistických cílů roku 2018 v celém Česku. S přehledem samozřejmě obhájila první příčku ve Zlínském kraji, kde jí na stupnících vítězů dělají společnost aquapark v Uherském Hradišti a Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy, které každý rok chystá zajímavé novinky a v žebříčku zoologických zahrad se návštěvností řadí na druhé místo hned za pražskou zoo, to je Zoologická zahrada Zlín. Letošní nejžhavější novinkou je otevření nové letní expozice pro aligátory americké, kterou najdete od konce června přímo před zámkem Lešná.

 

TOP místa: Kroměříž, Buchlovice nebo Živá voda

Mezi hojně navštěvovaná místa se řadí také jedna z našich dvanácti památek UNESCO, Arcibiskupský zámekKroměříži společně s Podzámeckou a Květnou zahradou, barokní zámek Buchlovice obklopený překrásným parkem a Živá voda v Modré u Velehradu; největší atrakcí je prosklený tunel pod hladinou rybníka, ale obdiv sklízí i výběhy praturů a koupací biotop.
 

Neobjevená místa: skanzen, Filmový uzel a hvězdárna

Neobvyklé tipy, které si zaslouží pozornost podobně jako hlavní hvězdy regionu, jsou například Skanzen Rochus v Uherském Hradišti, naše vůbec nejmladší etnografické muzeum v přírodě. Ve Zlíně láká malé i velké výletníky Filmový uzel, místo plné animace, filmové historie, zábavy a vzdělání pro celou rodinu, a ve Vsetíně se vydejte na hvězdárnu: večerní astronomická pozorování provázejí zajímavé akce, přednášky a speciální pozorování.
 

Co vám nesmí uniknout: Velehrad a Dny lidí dobré vůle

Mezi deseti nejnavštěvovanějšími místy Zlínského kraje najdete také známé poutní místo Velehradbarokní bazilikou minor Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Přijeďte ve čtvrtek a v pátek 4. a 5. července na Dny lidí dobré vůle: slavnost připomínající den slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje se poprvé konala v roce 2000. Oslavy spojené s prezentací vzdělávacích a charitativních projektů se účastní například Jiří Pavlica a Hradišťan, Hana a Petr Ulrychovi a Javory Beat nebo zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů.

Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
Zámek Vsetín - Muzeum regionu Valašsko

Zámek Vsetín - Muzeum regionu Valašsko

V renesančním zámku, jehož věž dodnes střeží prastarou cestu k beskydským horským průsmykům, sídlí Muzeum regionu Valašsko. Sbírky dokumentují život na Valašsku, historii města i zámku.

Arcibiskupský zámek Kroměříž - rezidence olomouckých biskupů

Arcibiskupský zámek Kroměříž - rezidence olomouckých biskupů

V minulosti letní sídlo olomouckých arcibiskupů s obrazárnou a rozsáhlou knihovnou, památka UNESCO. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice, natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.

Aquapark Uherské Hradiště - relaxace i bohaté sportovní vyžití

Aquapark Uherské Hradiště - relaxace i bohaté sportovní vyžití

Aquapark Uherské Hradiště nabízí příjemnou relaxaci i bohaté sportovní vyžití v nově vybudovaném areálu. Návštěvníci zde naleznou zónu pro kondiční plavání, pro zábavu a wellness zónu. Pro letní sezónu je samozřejmostí i venkovní koupaliště.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zámek Buchlovice - barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice - barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie.

Živá voda - prosklený tunel pod vodou v Modré u Velehradu

Živá voda - prosklený tunel pod vodou v Modré u Velehradu

V Modré u Velehradu se můžete projít proskleným tunelem, který vás povede pod hladinou rybníka. Kolem sebe tak prosklenou stěnu uvidíte život v potoce, ve velké tůni s chladnomilnými rybami nebo pod hladinu mokřadu.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy

Muzeum jihovýchodní Moravy sídlící ve 14. budově v bývalém továrním areálu firmy Baťa představuje ve svých expozicích historii obuvi, historii firmy Baťa, historii zlínských filmů a cestovatelství. Další expozice muzea jsou na hradě Malenovice, v Luhačovicích a v památníku Ploština.

Velehrad - významné poutní místo

Velehrad - významné poutní místo

Velehrad patří k nejvýznamnějším poutním místům v České republice. Chloubou farnosti je barokní bazilika s přilehlými budovami bývalého cisterciáckého kláštera. V roce 1927 byl udělen zdejšímu chrámu titul a výsady menší baziliky (bazilika minor).

Kovozoo Staré Město - originální zoo na Slovácku

Kovozoo Staré Město - originální zoo na Slovácku

Ojedinělou zoo v celé Evropě najdete na Slovácku ve Starém Městě u Uherského Hradiště. V současné době ji obývá již více než 250 zvířátek vytvořených z kovového šrotu. Hledáte nevšední místo, kde je možné se zabavit, inspirovat a něco se naučit?

Další aktuality

30.10.
2019
Wellness Horal nabízí v sobotu noční saunování

Wellness Horal nabízí v sobotu noční saunování

Východní Morava | Životní styl
19.10.
2019
Šest tipů, jak si užít podzim v Beskydech

Šest tipů, jak si užít podzim v Beskydech

Východní Morava | Životní styl