!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Uložení ježibaby k zimnímu spánku plánují v Perníkové chaloupce
Uložení ježibaby k zimnímu spánku plánují v Perníkové chaloupce
"> "> "> "> "> "> Medové zážitky z Perníkové chaloupky "> Uvidíte historii pardubického perníku
Zážitky

Uložení ježibaby k zimnímu spánku plánují v Perníkové chaloupce

  • Vydáno28. prosince 2021
Nenechte si ujít veselé ukončení sezóny Muzea perníku. Otevřeno je do 31. 12. denně, a to mezi 11. a 15. hodinou, a až do konce roku jsou kromě standardní nabídky připraveny k ochutnání "Pečení holubi". Při poslední silvestrovské prohlídce uvidíte, jak Ježibaba vyleze na pec, nařídí si budík na první sobotu v březnu a ulehne k zimnímu spánku. Na prohlídku je nutmé se předem přihlásit přes formulář na webu muzea.
perníková chaloupkaNa celý prosinec se Muzeum perníku v Perníkové chaloupce u hradu Kunětická hora nedaleko Pardubic obléká do sváteční vánoční výzdoby. Tradiční vůni perníku doplňuje řada různě nazdobených vánočních stromečků a dekorací, přičemž dominují netradiční ozdoby ze slámy, papíru, provázků, nití, ovoce, lineckého pečiva a perníčků. Ozdoby, z nichž návštěvníka osloví zručnost a laskavá duše jejich tvůrců... V kamnech Perníkářské dílny Ježibaby hoří a praská dřevo, Medovému ráji dominuje betlém z perníku. Pro děti je zvlášť atraktivní Ježíškovo nebe s ohnivým peklem pod Perníkovou chaloupkou pro všechny, co dle vzoru Jeníčka a Mařenky "kradou jako straky"...

Při poslední silvestrovské prohlídce Muzea perníku dne 31. prosince 2021 budete moci mimo jiné ochutnat místní gastronomickou specialitu "Pečené holuby" a uvidíte, jak Ježibaba vyleze na pec, nařídí si budík na první sobotu v březnu a ulehne k zimnímu spánku.
Vlakem na starý hrad za drakem a dále do útulny U všech čertů v Perníkové chaloupce

Vlakem na starý hrad za drakem a dále do útulny U všech čertů v Perníkové chaloupce

Putování nejen pro děti kolem Pardubic. Vlakem přijedete do stanice Stéblová, ležící na trati ve směru Pardubice – Hradec Králové, po značené cestě se vydáte převážně lesem na hrad Kunětická hora (cca 5 km), kde vás čeká veliký starý drak a poté se vrátíte na parkoviště pod hradem – tam zajisté nepřehlédnete směrové ukazatele k Perníkové chaloupce, která je vzdálena přibližně 250 m.

Perníková chaloupka – vypravte se do pohádky a za vůní medu

Perníková chaloupka – vypravte se do pohádky a za vůní medu

Původně Lovecký zámeček z roku 1882, který slouží jako výletní místo pro všechny, co dosud nepřestali věřit na pohádky. Uvidíte historii pardubického perníku, výstavu perníků, uslyšíte vyprávění pohádky O perníkové chaloupce a zažijete návštěvu strašidelného pohádkového lesa.