Úvod > Aktuality > Velkomoravské odpoledne a Noc s Metodějem chystá Uherské Hradiště
Velkomoravské odpoledne a Noc s Metodějem chystá Uherské Hradiště
"> "> ">
Památky

Velkomoravské odpoledne a Noc s Metodějem chystá Uherské Hradiště

  • Vydáno7. června 2019
Výšina sv. Metoděje v Uherském Hradišti se v pátek 7. června 2019 stane místem věnovaným připomenutí časů Velkomoravské říše, doby, která je významným obdobím naší historie. Akce pro dospělé i děti, která má za cíl navodit především atmosféru období Velké Moravy, se uskuteční už posedmé. Open air akce se uskuteční od 16.30 do 22.00 hodin a vstupné je zdarma.
uherské hradiště noc s metodějemMěsto Uherské Hradiště, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti a Klub kultury Uherské Hradiště vás i letos zvou na již sedmou Noc s Metodějem. Ač nedokážeme cestovat v čase, můžeme si čas od času takto připomenout dobu, ve kterém žili svatí Cyril s Metodějem. Atmosféru Velké Moravy navodí stylově připravený program, který si společně užijí odpoledne rodiče s dětmi.

odpoledne s metodějemProgram začne v 16:30 hodin, rozdělen bude na odpolední a večerní část. Odpoledním tématem bude historie palných zbraní od Velké Moravy po baroko. Návštěvníci si na připravených stanovištích vyzkouší svoji mušku (velkomoravská střelnice, obléhání města, ostřelování) a sílu (kolbiště). Souběžně bude probíhat ochutnávka renesanční kuchyně.

Večer si budete moci poslechnout od 19:00 cimbálovou muziku Harafica a poté slovenskou folkovou skupina Hrdza. Akce potrvá do 22:00, vstup je již tradičně zcela zdarma.
Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě

Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě

Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě seznamuje návštěvníky s archeologickými nálezy z regionu a životem Slovanů. Jeho první část vybudována v 60. letech 20. století nad základy velkomoravského kostela s rozsáhlým pohřebištěm.

Centrum slovanské archeologie v Uherském Hradišti

Centrum slovanské archeologie v Uherském Hradišti

Moravské zemské muzeum Brno otevřelo v Uherském Hradišti Centrum slovanské archeologie. Uvidíte zde výstavu o svatém Cyrilovi a Metodějovi a dozvíte se zajímavé informace také o počátcích křesťanství na Moravě.

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zaujímá v síti českých a moravských muzeí významné postavení. Hlavní budova ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti je věnována expozici Slovácko a národopisným, archeologickým a historickým výstavám.