Úvod > Aktuality > Dělostřelecká tvrz Bouda nabízí mimořádné velikonoční prohlídky
Dělostřelecká tvrz Bouda nabízí mimořádné velikonoční prohlídky
"> "> "> "> ">
Památky

Dělostřelecká tvrz Bouda nabízí mimořádné velikonoční prohlídky

  • Vydáno15. dubna 2022
Jedno z nejnavštěvovanějších míst československého opevnění, tvrz Bouda mezi Suchým vrchem a Mladkovem, nabízí o prodlouženém velikonočním víkendu 15. až 18. dubna 2022 mimořádné prohlídky. K dispozici je Kompletní a Miniprohlídka. Příchozí se mohou těšit i na prohlídku vchodového objektu, který se otevírá vůbec poprvé.
BoudaVšem zájemcům, kteří chtějí navštívit tvrz Boudu jsou určeny mimořádné velikonoční prohlídky. O svátečním prodloužneném víkendu 15. až 18. 4. nabízí tvrz příchozím speciální prohlídkové okruhy i zajímavý program pro nejmenší turisty – před tvrzí Bouda budou po celou velikonoční dobu připravené pro děti sportovní hry (např. hod granátem), které budou vždy odměněné.

V pátek a sobotu bude poprvé otevřen veřejnosti vchodový objekt a to vždy v 11:00 a 13:00 hod.
Před tvrzí Bouda bude vystavena vojenská technika, kterou budou střežit vojáci v dobových uniformách. Návštěvníci také před tvrzí uvidí dobové zbraně, které byly využívané přímo v tomto opevnění.

Tvrz BoudaV pátek 15. a v sobotu 16. dubna budou vstupy do pevnosti v 11, 12, 13, 14, 15 hodin. Příchozí si mohu vybrat, zda půjdou na Kompletní prohlídku (cca 90 min.) nebo Miniprohlídku (cca 45 min.). V 11. a 13. hodin se uskuteční také prohlídka vchodového objektu, který si tu prohlédnete vůbec poprvé v historii. V neděli 17. a v pondělí 18.4. se prohlídky konají v 11, 12, 13, 14, 15 hodin, opět bude možnost vybrat si buď Kompletní nebo Miniprohlídku. Vstupné na Kompletní prohlídku je 150 Kč, na Miniprohlídku pak 80 Kč.

Jarní příroda se mezi Mladkovem, Těchonínem, Suchým vrchem a Lichkovem začíná pomalu probouzet. Nastal vhodný čas i pro cestu po Naučné stezce Betonová hranice, jejíž začátek a konec je situován v obci Mladkov. Ve srovnání s obdobnými muzei čs. opevnění – například s tvrzí Dobrošov u Náchoda, Hanička u Rokytnice v Orlických horách, či tvrzí Hůrka u Králík – má Bouda velmi dlouhé přístupové trasy, vedené náročným terénem a je značně vzdálena od okolní civilizace.
Dělostřelecká tvrz Bouda – muzeum čs. opevnění

Dělostřelecká tvrz Bouda – muzeum čs. opevnění

Tvrz Bouda je největším muzeem čs. opevnění na území České republiky. Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Bouda, která byla součástí čs. pevnostního systému budovaného v letech 1935-38.

Naučná stezka Betonová hranice v Mladkově

Naučná stezka Betonová hranice v Mladkově

Naučná stezka Betonová hranice mapuje a propojuje Muzeum čs. opevnění – dělostřeleckou tvrz Bouda s Muzeem Vysoký kámen a po odbočce také s nedalekým Vojenským muzeem Lichkov. Stezka začíná u nádraží v Mladkově, je vedena po turistických značených trasách a měří 15 km.

Další aktuality

28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika
5.8.
2022
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Pardubický kraj | Památky
28.7.
2022
Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Pardubický kraj | Památky