Úvod > Aktuality > Trojskou botanickou zahradu rozzáří halloweenská světla
Trojskou botanickou zahradu rozzáří halloweenská světla
"> "> "> "> "> Program zacíná v 15 hodin v Ornamentální zahrade "> Trojskou botanickou zahradu rozzárí halloweenská svetla "> Na 31. ríjna krome dlabání dýní chystá také podvecerní rej nejruznejších strašidel
Zážitky

Trojskou botanickou zahradu rozzáří halloweenská světla

  • Vydáno29. října 2021
Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje na neděli 31. října bohaté halloweenské odpoledne. Touto akcí vyvrcholí výstava dýňových aranžmá Tajuplný dýňový podzim. Ani letos nebude chybět strašidelná výzdoba, dekorování a dlabání dýní a opékání špekáčků. Odpoledne zpestří i hudební vystoupení, děti si mohou nechat strašidelně pomalovat obličej a vyzkoušet lukostřelbu.
Dýně Čarodějnice, duchové, dlabané dýně, svíčky a tajemná atmosféra... To je svátek Halloween v Botanické zahradě. Strašidelná atmosféra, dýně, kam se podíváš, jejich dlábání... A až se 31. 10. 2021 setmí, vezměte dýni, vložte do ní svíčku a zapojte se do tradičního průvodu. Celý program se odehraje v Horní zahradě, v blízkosti expozice Svět sukulentů, kde jsou rovněž vystaveny gigantické dýně.

Halloween v Botanické zahradě začíná ve 13 hodin a v 18 hodin jej završí tradiční průvod areálem zahrady se světélky a halloweenskými lampiony. Ještě během státního svátku 28. října a podzimních prázdnin si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu dýňových aranžmá, která je tematicky zaměřená na pohádkové postavy čarodějnic, duchů, strašidel a oslavy Halloweenu. V rámci výstavy je také k vidění největší česká dýně s rekordní hmotností  175 kg.

děti trojaNa Dýňovém náměstíčku bude pro děti i dospělé připraven stánek se speciálním pískem na tvoření, malování na obličej. V chladném počasí návštěvníky zahřeje dýňová polévka, guláš, opékané špekáčky, nebo i pálenka v místní vinotéce. Po setmění projde zahradou průvod osvětlený dýňovými lampami. Doporučujeme zastávku u kaple svaté Kláry s jedinečným výhledem na noční Prahu.
Halloween v Botanické zahradě v Troji

30.10.
Halloween v Botanické zahradě v Troji

Čarodějnice, duchové, dlabané dýně, svíčky a tajemná atmosféra... To je svátek Halloween v Botanické zahradě.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Zámek Troja

Zámek Troja

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou, je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Během sezóny zde Galerie hlavního města Prahy pořádá výstavy.