Úvod > Aktuality > Trojskou botanickou zahradu rozzáří halloweenská světla
Zážitky

Trojskou botanickou zahradu rozzáří halloweenská světla

  • Vydáno30. října 2023
A je to tady! V trojské botanické zahradě se na neděli připravuje největší a nejoblíbenější Halloween v Praze pro malé i velké čaroděje, čarodějky, strašidla, ale i jen milovníky svařáčku a buřtů. Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje na úterý 31. října bohaté halloweenské odpoledne. Touto akcí vyvrcholí výstava dýňových aranžmá letošní výstavy dýní. Nebude chybět strašidelná výzdoba, dekorování a dlabání dýní a opékání špekáčků. Program začíná ve 14 hodin a v 17:30 jej završí tradiční průvod areálem zahrady se světélky a halloweenskými lampiony.
Dýně Čarodějnice, duchové, dlabané dýně, svíčky a tajemná atmosféra... To je svátek Halloween v Botanické zahradě. Strašidelná atmosféra, dýně, kam se podíváš, jejich dlábání... A až se 31. 10. 2023 setmí, vezměte dýni, vložte do ní elektrickou svíčku a zapojte se do tradičního průvodu. Celý program se odehraje v Horní zahradě, v blízkosti expozice Svět sukulentů, kde jsou rovněž vystaveny gigantické dýně.

Halloween v Botanické zahradě začíná ve 14 hodin a děti se mohou těšit na workshop výroby papírových lampionů na  elektrickou svíčku, malování na perníčky, řezbářskou dílnu a také posezení u ohniště, opékání špekáčků a hudební program. Cena workshopu výroby lampionů je 50 Kč vč. elektrické svíčky, workshop dlabání dýně stojí 100 Kč vč. dýně (dýně k zakoupení v infostánku). Pro děti budou do setmění připraveny soutěže a záludné úkoly. Hrůzostrašné masky jsou samozřejmě vítány. 

děti trojaProgram v 17:30 hodin završí tradiční průvod setmělou zahradou se světélky a halloweenskými lampiony. Stánky s občerstvením nebudou chybět ani během Halloweenu, a tak kromě buřtů budou k dispozici opět palačinky, vafle, trdlo, langoše, halušky, kukuřice, bramboráky i polévky. K pití pak limonády nebo svařák pro dospělé. Na workshopy a ke stánkům s občerstvením se dostanete nejlépe pokladou u skleníku Fata Morgana nebo pokladnou Kovárna. Celý program probíhá v centrální části areálu v expozici Ornamentální zahrady.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 25 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Zámek Troja

Zámek Troja

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou, je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Během sezóny zde Galerie hlavního města Prahy pořádá výstavy.

Další aktuality

Česká národní banka vydává pamětní minci ke 200. výročí narození Bedřicha Smetany

Bedřicha Smetanu nově připomíná pamětní stříbrná mince. Ke 200. výročí narozenin světově proslulého českého hudebního skladatele ji vydala Česká národní banka (ČNB). Jde o druhou letošní pamětní minci v dvousetkorunové nominální hodnotě.
Praha | Kultura

Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Poznejte unikátní skleník Fata Morgana za tmy, kdy vykvétají druhy rostlin, které jsou opylovány nočními motýly. Během března si tento jedinečný zážitek můžete vychutnat v pátek i v sobotu vždy od 18:50 hodin. Přijďte se projít džunglí, která nespí. Noční procházka je možná do 23. 3. 2024!
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.3. – 3.3.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Smetana Gala – Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany, Smetana Party – oslava 200. narozenin Bedřicha Smetany s Národním divadlem, Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky, Smetana u Dvořáka, Paxiho dobrodružství – Sluneční soustava. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Znáte dobře Prahu? Objevte zajímavosti, které nevíte o Starém Městě v Praze

Jak se pražské středověké ghetto proměnilo v luxusní obchodní třídu? Kolikrát, odkud a kam se stěhovala kašna na Uhelném trhu? Kde stávala tajemná Foglarova Stínadla a které stavby navždy zmizely při asanaci historického centra? A víte, že Zlatou uličku nenajdete jen na Pražském hradě, ale i v srdci Starého Města? Na všechny tyto všetečné otázky odpoví portál Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: Prahou po stopách Alberta Einsteina

K největším hvězdám, které vyučovaly na Univerzitě Karlově v Praze, patřil Albert Einstein (1879–1955). Přijel na jaře 1911 a v Praze působil tři semestry. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vypravit po jeho stopách a podívat se, kde bydlel a kde pracoval jeden z nejslavnějších vědců všech dob.
Praha | Zážitky

Nelezte v březnu za kamna a nechte se vylákat na výstavy květin

Chcete si alespoň na chvilku odskočit ze středoevropské zimy do příjemně vlahého tropického pralesa? Recept je docela jednoduchý: stačí se vypravit do skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v Praze-Troji, za tropickými květinami do botanické zahrady v Liberci nebo na výstavu kamélií do Rájce nad Svitavou.
Praha | Příroda

Kalendář 2024: Úřad vlády otevře letos své paláce pro veřejnost nejen o státních svátcích

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2024. Úřad vlády zve zájemce z řady veřejnosti na prohlídky Kramářovy vily, Hrzánského a Lichtenštejnského paláce, Strakovy akademie v Praze i Benešovy vily v Sezimově Ústí. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kdy se letos brány těchto budov otevřou.
Praha | Památky

Lední medvědi slaví svůj svátek: připomeňte si mezinárodní den ledních medvědů

Lední medvědi slaví svátek! 27. únor je Mezinárodní den ledních medvědů, který připomíná, že je tato šelma na seznamu ohrožených druhů. Lední medvědi jsou typickými obyvateli severní polární oblasti. Jejich hlavní zdroj potravy tvoří tuleni, ale v období nedostatku potravy dokážou hladovět i několik měsíců. Ztráta životního prostředí v důsledku oteplování je pro ně největší současnou hrozbou. Lední medvědi jsou největšími žijícími predátory na zemi a vyskytují se především v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie.
Praha | Příroda