Úvod > Kalendář akcí > Halloween v Botanické zahradě v Troji
Halloween v Botanické zahradě v Troji
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
31.10.
Přidat foto
Akce pro děti

Halloween v Botanické zahradě v Troji

Čarodějnice, duchové, dlabané dýně, svíčky a tajemná atmosféra... To je svátek Halloween v Botanické zahradě.
Horní zahrada (změna oproti letem minulým)
16.00-19.00


Strašidelná atmosféra, příšerky, duchové a dýně, kam se podíváte. Přímo na místě si budete moci zakoupit dýně a vydlabat si do nich hrůzostrašné obličeje. Pro děti budou do setmění připraveny soutěže a záludné úkoly. 
V 18.00 vyjde tradiční průvod s rozsvícenými dýněmi. Tentokrát se vše bude odehrávat v Horní zahradě v blízkosti Světa sukulentů.

Na tvoření si vezměte raději oblečení, které je možné si umazat, lžíci a nůž na dlabání.

Občerstvení
Během odpoledne bude možné opéct si špekáček a posedět u ohně s živou hudbou. Pochutnat si budete moci na gulášku, držkové polévce a dalších uzenářských dobrotách řezníka Jana Škrabánka. Sladké chutě uspokojí cukrová vata a palačinky. Přijede i Polívkárna s nabídkou dýňové polévky. Pro děti bude i nealko svařák a punč pro děti. Prostě Halloween jak se patří.

Základní informace
KDE: Horní zahrada, 16.00-19.00
KUDY: Nejlepší trasa vede od zastávky autobusu 102 a 144 na Pazderce
K parkování můžete využít naše parkoviště – příjezd z ulice K Pazderkám (100Kč/den).
ZA KOLIK: Vstupné odpovídá standardnímu ceníku do botanické zahrady pro venkovní expozice

Halloween plný zábavy pro děti i dospělé
Výstavu dýní uzavřou v neděli 31. října oslavy Halloweena. Návštěvníky čeká od 13 hodin zábavné odpoledne. Součástí programu bude tradiční dlabání a dekorování dýní, výroba lampionů, děti se mohou těšit na malování na obličej nebo lukostřelbu. Odpoledne zpestří hudební vystoupení, připraveno bude i dýňové občerstvení, domácí guláš od řezníka a špekáčky, které bude možné opékat na ohni. Celé odpoledne uzavře lampionový průvod podvečerní botanickou zahradou. S rozsvícenými lampiony a dýněmi se bude vyrážet v 18.00. Celý program se odehraje v Horní zahradě, v blízkosti expozice Svět sukulentů, kde jsou rovněž vystaveny gigantické dýně.
 
 
V listopadu startují oblíbené večerní procházky ve skleníku Fata Morgana
Do skleníku Fata Morgana se po dvou letech vrací oblíbené večerní komentované procházky setmělými expozicemi nazvané Džungle, která nespí. Jedinečný zážitek čeká na malé i velké návštěvníky od 5. listopadu do 17. prosince 2021 a po vánoční přestávce opět v lednu 2022. Prohlídky se konají vždy v pátek – v listopadu od 17:30 a 18:30 a v prosinci od 17:00 a od 18:00.
Během večerních procházek exotickými expozicemi návštěvníky upoutá omamná vůně květů lákajících noční motýly. Jedinečným zážitkem při procházce setmělou džunglí je hlasité „kvákání“ tropických žabek druhu bezblanka skleníková (Eleutherodactylus planirostris). Jedná se o malé nenápadné žabky pocházející z Kuby, Baham a Kajmanských ostrovů. Jsou zajímavé hlavně svým velice hlasitým nočním projevem.

Provozovatel

Botanicka zahrada hl. m. Prahy

Nádvorní 134
171 00 Praha 7
Tel.:
+420 234 148 111
Email:
info@botanicka.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.botanicka.cz
GPS:
50,119384 14,412892
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 45 Kč

Rodinné vstupné: 250 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny