Úvod > Aktuality > Tradiční slavnosti piva proběhnou o víkendu opět v pivovaru Chodovar
Tradiční slavnosti piva proběhnou o víkendu opět v pivovaru Chodovar
"> "> ">
Gurmánská turistika

Tradiční slavnosti piva proběhnou o víkendu opět v pivovaru Chodovar

  • Vydáno20. srpna 2020
Kromě výborného piva se můžete v sobotu těšit v Chodové Plané i na netradiční prohlídky pivovaru, odemčené skalní sklepy, ohňostroj, prodej pivní kosmetiky, hudební vystoupení nebo pivní soutěže. Je připravený i program pro děti. Chcete se stát „Pivním rytířem Chodovaru 2020“? Vypravte se v sobotu 22. srpna 2020 na Slavnosti piva Chodovar.

Chodovar slavnostiSlíbili jsme dobré jídlo a pití? Kdo má rád pivo, může v sobotu 22. srpna zamířit do Chodové Plané na slavnosti pivovaru Chodovar.

Netradiční prohlídky pivovaru budou bavit malé i velké a na scéně Staré sladovny ukázkami v metané, kterou si zájemci mohou také vyzkoušet. Hlavní program se bude odehrávat na scéně Pivovarské zahrady. Návštěvníci se mohou těšit na celou řadu kapel a interpretů, od 18:00 vystoupí Špejbl’s Helprs a AC/DC revival band. Od 20 hodin nastoupí na podium Rullete Music Band, skupina plná skvělých muzikantů, kteří budou opět hrát k tanci, dokud neprošoupete boty a nedojde pivo.

Chodovar pivoBěhem celého dne můžete ochutnávat opravdové specialitypravý pivní džem od paní sládkové, kvasnicové Chodské pivo přímo z 800 let starých skalních sklepů, Beerrarium Stará Sladovna nabídne borůvkové pivo a chodské koláče a nebudou chybět ani dobroty z grilu či speciality restaurace Ve Skále od šéfkuchaře Dušana Votavy.

Letos je vstup na slavnosti podmíněn zakoupením vstupenky předem, do vyprodání kapacity festivalu (s ohledem na letošní hygienická opatření, tj. omezení maximálního počtu na 1000 návštěvníků). Vstup do areálu (včetně prohlídek pivovaru) je možný pouze se vstupenkou. Ta letos stojí 150 Kč.

Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.