Úvod > Aktuality > Těšíte se také na ukládání hastrmanů k zimnímu spánku a Štrúdlování?
Těšíte se také na ukládání hastrmanů k zimnímu spánku a Štrúdlování?
"> "> "> ">

Těšíte se také na ukládání hastrmanů k zimnímu spánku a Štrúdlování?

Vydáno 16. září 2019 Zážitky
V sobotu 21. září od 14 hodin se na vás budou těšit kamarádi z Pohádkové kovárny v Selibově. Tentokrát budou ukládat své hastrmánky k zimnímu spánku a na dobrou noc jim zahrají hezkou hastrmanskou pohádku.

Čerti si již začali čistit kožich i kopýtka a hastrmani leštit rybičkám šupinky, protože je čeká velká sláva. Pro malé návštěvníky je připravena hastrmanská pohádka Divadla M "O Aničce ze mlejna". Vodnický sněm pak zvolí Hastrmánka roku. Ale odměny dostanou úplně všichni malí i velcí, kteří přijdou ve vodnickém nebo vílím převleku.

Zájemci si budou moci zasoutěžit o nejlepší jablečný štrúdl. Pokud tedy rodiče či děti rádi pečou, ať připraví o jeden víc a donesou ho do 15 hodin do kovárny. Odborná porota s předsedou Richardem Pachmanem pak vybere vítěze, na kterého čeká hlavní cena, možná v podobě věnce buřtů či čertovského pohlazení... Kdo ví, v pohádce se dějí věci! Po celý den budou také probíhat prohlídky kovárny s vodníkem Fandou.

Pohádková kovárna v Selibově

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.