Úvod > Aktuality > Cestovatelský portál CNN zařadil Vánoční trhy na Staroměstském náměstí opět mezi 5 nejkrásnějších na světě
Cestovatelský portál CNN zařadil Vánoční trhy na Staroměstském náměstí opět mezi 5 nejkrásnějších na
"> "> "> ">
Zážitky

Cestovatelský portál CNN zařadil Vánoční trhy na Staroměstském náměstí opět mezi 5 nejkrásnějších na světě

  • Vydáno18. prosince 2019
Trhy na Staroměstském náměstí v Praze opět získaly vysoké zahraniční ocenění. Nádherná atmosféra historické Prahy a jejích Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí opět boduje v žebříčku top 5 cestovatelského webu CNN Travel. Respondenti hodnotí velmi kladně nejen výzdobu a atmosféru, ale i nabízený sortiment vánočního zboží a tradičních nápojů a specialit. Vánoční trhy v centru metropole lákají k návštěvě tisíce zahraničních turistů a hostů hlavního města.
Společnost Taiko, která je pořadatelem největších Vánočních trhů v centru české metropole od roku 2004, se tak dočkala již několikáté významné pocty. Cestovatelský web americké televize CNN Travel si v roce 2019 na Staroměstském náměstí všímá nabídky dárků na trzích a pozitivně hodnotí gastronomii, především pak české klobásy. Zároveň redaktoři doporučují Prahu jako jedno z nejlepších míst pro adventní dovolenou a Čechy chválí za to, že slaví Vánoce "důkladně" a trhy jsou otevřené celý vánoční čas, včetně Štědrého dne.  
 
Stanice CNN uvedla, že žádné město není tak vánoční jako právě Praha a v žebříčku hodnocení dala Praze čtvrté místo. Redaktoři doporučují dát si na Staroměstském náměstí klobásu s českým pivem. Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem jsou otevřeny denně od 10 do 22 hodin a některé zavírají až o půlnoci.

Pražské vánoční trhy ocenily například také renomované britské listy The Telegraph, největší irský deník The Independent, cestovatelský server Travel Europe, server Skyscanner a další.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.