Úvod > Aktuality > Kovárna v Těšanech ukáže starobylé i moderní betlémy

Kovárna v Těšanech ukáže starobylé i moderní betlémy

Vydáno 29. listopadu 2019 Kultura
Technické muzeum v Brně, konkrétně kovárna v Těšanech, opět v čase blížících se Vánoc připravilo pro své návštěvníky výstavu betlémů Když zastaví se čas, která se koná v sobotu 30. listopadu a v neděli 1. prosince 2019 od 10 do 17 hodin. Cílem výstavy je mimo jiné připomenutí původního poselství vánočních svátků a zvyků, které se s nimi pojily.
vánoceNa malou chvíli zastaví se čas v těšanské kovárně, a to 30. listopadu a 1. prosince 2019. O tomto víkendu si budou moci návštěvníci v obytných prostorách kovárny (její další části jsou uzavřeny) prohlédnout na výstavě Když zastaví se čas různé druhy betlémů, které laskavě zapůjčili soukromí majitelé z Těšan a blízkého i dalekého okolí. Uvidíte na padesát betlémů, které znáte z dětství či moderní betlémy z nejrůzněšjích materiálů.Také bude vystaven tradiční těšanský betlém se zdejší kovárnou. Výstava bude přístupná po oba dny od 10:00 do 17:00 hodin.

vánoce slaměné ozdobyV sobotu od 14:00 do 17:00 se koná tradiční jarmark. Budete moci ochutnat domácí cukroví anebo si zakoupit slaměné vánoční ozdoby a dekorační předměty, sušené ovoce, sušenou zeleninu, oříšky, květinové vazby a mýdla. V 15:00 vystoupí folklorní soubor Luňáček. Přijdťe si odpočinout od vánočního shonu a nadechněte se zde vánoční atmosféry provoněné vanilkou a punčem.
Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.