Úvod > Aktuality > Tajuplné noční prohlídky s Bílou paní lákají na jindřichohradecký zámek
Tajuplné noční prohlídky s Bílou paní lákají na jindřichohradecký zámek
"> ">
Zážitky

Tajuplné noční prohlídky s Bílou paní lákají na jindřichohradecký zámek

  • Vydáno1. srpna 2017
Již tradičně nabízí Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec noční prohlídky pro dospělé i pro děti. Od středy 2. do soboty 5. srpna máte možnost navštívit setmělá nádvoří, černou kuchyni, kapli svatého Ducha a zámecký rondel 3. největšího památkového objektu v České republice s nejdelší historií. V letošním roce se můžete těšit na nové herce a nově zavítáte do setmělých interiérů prvního patra Adamova stavení.
Jindřichův HradecDopřejte si strašidelnou podívanou a vydejte se po stopách bílých paní, naše hrady a zámky se jimi jen hemží. Stálicí je například hrad a zámek v Jindřichově Hradci, kde budou noční prohlídky s bílou paní s novým a bohatším programem probíhat od středy 2. do soboty 5. srpna 2017. Každý večer budou vypraveny 4 skupiny se začátky prohlídek v 19.30, 20.30, 21.30 a 22.30 hod. Vstupenka stojí 200 Kč, pro děti, studenty a seniory 140 Kč, děti do šesti let zaplatí 50 Kč.

Pokud se bílá paní zjeví, prozrazuje prý barvou šatů či rukavic věci, které se teprve stanou – narození, úmrtí, požáry či svatby. Na většině hradů a zámků koluje pověst o jedné bílé paní – ovšem v Jindřichově Hradci mají rovnou dvě. Tou první se měla stát ubohá paní Perchta z Rožmberka, kterou týral její manžel Jan z Liechtensteinu tak, že mu nedokázala odpustit ani na jeho smrtelném loži. Druhým zdejším přízrakem je Markéta z Hardeggu, žena nepokojného a odbojného Jindřicha II., která nakonec vstoupila do kláštera a snad jako první rozdávala sladkou kaši chudým. Během srpnových večerů na hradě a zámku v Jindřichově Hradci sice na vaření nedojde, ale bílou paní i slavnou černou kuchyni uvidíte na vlastní oči.
Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.