Úvod > Aktuality > Lipno nad Vltavou připravilo největší přehlídku záchranných složek na jihu Čech
Lipno nad Vltavou připravilo největší přehlídku záchranných složek na jihu Čech
"> "> ">

Lipno nad Vltavou připravilo největší přehlídku záchranných složek na jihu Čech

Vydáno 7. září 2019 Zážitky
U Království lesa a u Stezky korunami stromů si v sobotu 7. září 2019 užijí nejen děti spoustu zábavy. Koná se zde totiž Den s Integrovaným záchranným systémem. Těšit se můžete na ukázky a zásahy profesionálních hasičů, ale také policistů a záchranářů. Prohlédnete si techniku policie, hasičů, záchranné služby, horské služby nebo vodní záchranné služby. K vyzkoušení bude například simulátor převrácení a nárazu od Besipu.
Lipno hasičNejvětší přehlídku záchranných složek na jihu Čech zažije v sobotu 7. září Lipno nad Vltavou. V rámci akce Lipno dětem aneb Den s Integrovaným záchranným systémem návštěvníkům představí svou každodenní práci. U Království lesa budou k vidění policejní koně a psi, resuscitace člověka, ale také vrtulník hasící požár. Jedná se o největší akci svého druhu v Jihočeském kraji.

Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět profesionály při práci, která jinak zůstává skryta. Akce se každoročně účastní Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba, Hasičské záchranné sbory z Jihočeského kraje i ze sousedního Horního Rakouska, Vodní záchranná služba a Český červený kříž a také Horská služba ČR, která má svou stanici přímo u Stezky korunami stromů.

veteránProgram se bude konat od 10:00 do 16:00 hodin u Království lesa a Stezky korunami stromů. Mimo již zmíněných atrakcí si budete moci vyzkoušet cyklotrenažer, simulátor převrácení a nárazu od Besipu, slaňování ze Stezky korunami stromů, opilecké brýle od Kooperativy a prohlédnete si také největší nafukovací hasičské auto nebo policejní veterány VB. Vstup na akci je zdarma.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.