Úvod > Aktuality > Lipno nad Vltavou připravilo největší přehlídku záchranných složek na jihu Čech
Lipno nad Vltavou připravilo největší přehlídku záchranných složek na jihu Čech
"> "> ">
Zážitky

Lipno nad Vltavou připravilo největší přehlídku záchranných složek na jihu Čech

  • Vydáno16. září 2021
U Království lesa a u Stezky korunami stromů si v sobotu 18. září 2021 užijí nejen děti spoustu zábavy. Koná se zde totiž Den s Integrovaným záchranným systémem. Těšit se můžete na ukázky a zásahy profesionálních hasičů, ale také policistů a záchranářů. Prohlédnete si techniku policie, hasičů, záchranné služby, horské služby nebo vodní záchranné služby.
Lipno hasičNejvětší přehlídku záchranných složek na jihu Čech zažije v sobotu 18. září Lipno nad Vltavou. V rámci akce Lipno dětem aneb Den s Integrovaným záchranným systémem návštěvníkům představí svou každodenní práci.

U Království lesa se představí všechny složky záchranného systému. Tématem letošního ročníku lipenského Dne s Integrovaným záchranným systémem bude tentokrát dopravní nehoda. Všechny připravené aktivity se odehrají na prostranství u Království lesa i u Stezky korunami stromů. Hlavním cílem a myšlenkou podzimní akce na jihu Čech je přiblížit práci složek Integrovaného záchranného systému i dalších důležitých institucí, jako je Horská služba nebo Vodní záchranná služba a edukovat děti i dospělé, tak aby si uměli poradit ve většině krizových situací, které je mohou v běžném životě potkat.

Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět profesionály při práci, která jinak zůstává skryta. Akce se každoročně účastní Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba, Hasičské záchranné sbory z Jihočeského kraje i ze sousedního Horního Rakouska, Vodní záchranná služba a Český červený kříž a také Horská služba ČR, která má svou stanici přímo u Stezky korunami stromů.

veteránProgram se bude konat od 10:00 do 16:00 hodin u Království lesa a Stezky korunami stromů. Jako první ukáže svou práci Hasičský záchranný sbor, který uhasí lesní požár. Následovat bude ukázka slaňování ze Stezky korunami stromů, kterou předvede Horská služba, jež je nedílnou součástí lipenského areálu a zejména v zimě si bez její práce neumíme provoz představit. Vstup na akci je zdarma.
Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Další aktuality

9.5.
2022
Vydejte se do Písku za pískem

Vydejte se do Písku za pískem

Jihočeský kraj | Zážitky
4.5.
2022
Na výlet lodí po hladině Orlíku i Slapské přehrady

Na výlet lodí po hladině Orlíku i Slapské přehrady

Jihočeský kraj | Zážitky
26.4.
2022
Království lesa na Lipně otevírá své brány

Království lesa na Lipně otevírá své brány

Jihočeský kraj | Letní sporty