Úvod > Aktuality > Závěrečný týden MHF Český Krumlov: Klasika i jazz v podání Artura Sandovala a Orffova kantáta Carmina Burana
Závěrečný týden MHF Český Krumlov: Klasika i jazz v podání Artura Sandovala a Orffova kantáta Carmin
">
Kultura

Závěrečný týden MHF Český Krumlov: Klasika i jazz v podání Artura Sandovala a Orffova kantáta Carmina Burana

  • Vydáno3. srpna 2016
25. ročník MHF Český Krumlov se blíží do svého finále. Do Českého Krumlova těsně před závěrem 25. jubilejního ročníku MHF Český Krumlov zamíří fenomenální trumpetista Arturo Sandoval, držitel deseti cen Grammy, ceny Emmy a mnoha dalších ocenění.
Slavnostní závěrečný koncert 25. ročníku, jímž se uzavře Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2016, se koná v sobotu 6. srpna v Pivovarské zahradě. Zazní dílo Carla Orffa Carmina Burana, světoznámá kantáta inspirovaná motivy ze stejnojmenné středověké sbírky náboženských, satirických, milostných a pijáckých písní a básní. Od svého prvního provedení v roce 1937 sklízí Carmina Burana úspěchy po celém světě a postupně se stala díky své originalitě a osobitosti jednou z nejhranějších skladeb 20. století.

Monumentální dílo provede Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením Petra Vronského, pěveckými sólisty budou sopranistka Natalia Roman, která pochází z Moldávie, dále jihoafrický kontratenorista Roger O. Isaacs a norský barytonista Audun Iversen. Zazpívá též Kühnův smíšený sbor a Kühnův dětský sbor.

V pátek 12. srpna pak festival nabídne epilog, mimořádnou akci konanou v rámci projektu Jižní Čechy olympijské: Brazilský večer. Připraven je karnevalový průvod městem a po něm program v Pivovarské zahradě, kde vystoupí latino kapela Carisma, taneční skupina Tradición a také skupina Tam Tam Batucada, která se představí v bubenické show.
Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.