Úvod > Aktuality > Slavnosti piva se odehrávají již tradičně v Táboře
Slavnostmi piva ožije na nekolik dní Tábor
"> Slavnostmi piva ožije na nekolik dní Tábor "> 12. února zacne v Tábore již 24. rocník slavností piva "> Rekordní množství pivovaru se predstaví na letošním 24. rocníku táborských slavností piva
Gurmánská turistika

Slavnosti piva se odehrávají již tradičně v Táboře

  • Vydáno12. února 2014
Rekordním množství pivovarů se představí na letošním 24. ročníku táborských slavností piva. Na největší tuzemské akci svého druhu, která potrvá od 12. do 15. února, se bude prezentovat více 152 pivovarů.
Táborské slavnosti jsou podle organizátorů třetím největším pivním festivalem na světě. Významnější akce pořádají pouze v americkém San Diegu nebo v německém Norimberku.

Do odborných degustací jde 152 pivovarů. K ochutnávání bude 200 druhů piva. O titul Zlatý český pramen budou tradičně svádět boje největší čeští a slovenští výrobci minerálních vod.

 Pro všechny hosty a návštěvníky Slavností piva se prostory v Hotelu Palcát otevírají denně od 16 hodin. Oficiální program začíná v 17.00 hod. Vstupenky jsou k dispozici od 20. ledna 2014 v Infocentru Města Tábor. Vstupenky na místo se vystavují do prostor kongresového sálu, přísálí a P clubu. Ostatní vstupenky jsou volné a umožňují využívat prostory restaurace, lobby baru i celého I. patra. 

Návštěvníci budou mít opět na výběr z celé řady pivních značek tuzemských i zahraničních, zavedených i zcela nových nebo českým konzumentům nepříliš známých značek. Slavnostní zahájení otevře program pro veřejnost ve středu 12. února 2014 od 18.00 v kongresovém sále Hotelu Palcát. Vyhlášení vítězů a nositelů ocenění proběhne na stejném místě v sobotu 15. února 2014 od 18.00 hodin.Slavnosti piva v Táboře 2014

Slavnosti piva v Táboře každoročně doprovázejí odborné soutěže o prestižní ocenění Zlatá pivní pečeť a Zlatý český pramen. Zájem, věhlas i prestiž v průběhu let roste jak u domácí veřejnosti, tak mezinárodně, což se projevuje na kontinuálně rostoucí účasti výrobců i odborníků v oboru.

Do připravovaného ročníku jsou v relativně velkém předstihu mimo českých pivovarů, minipivovarů a pivovarských domů přihlášeny i zahraniční značky z Ruska, Anglie, Německa, Irska, Ukrajiny, Japonska, Argentiny, Polska, Arménie, Maďarska a Slovinska. 
Hotel Palcát v blízkosti historického centra Tábora

Hotel Palcát v blízkosti historického centra Tábora

Hotel nabízí svým klientům velmi široké možnosti při pořádání konferencí, firemních setkání, veletrhů, team building a jiných společenských akcí. Díky své vybavenosti a velikosti konferenčních a wellness prostor patří hotel Palcát k největším kongresovým centrům v Jihočeském kraji.

Husitské muzeum – za Husity do Tábora

Husitské muzeum – za Husity do Tábora

Jednou z nejvýznamnějších památek pozdní gotiky v českých městech je radnice v jihočeském Táboře. Sály radnice dnes slouží Husitskému muzeu, které zde nabízí prohlídku stálých expozic týkajících se husitství, v přízemí budovy je vstup do sítě podzemních chodeb.