Úvod > Aktuality > Škoda Muzeum zve o letních prázdninách na exkurze, výstavy i virtuální projížďku
Škoda Muzeum zve k návšteve výstavy Závod Mladá Boleslav v promenách casu
"> Škoda Muzeum zve k návšteve výstavy Závod Mladá Boleslav v promenách casu "> "> "> ">
Kultura

Škoda Muzeum zve o letních prázdninách na exkurze, výstavy i virtuální projížďku

  • Vydáno11. července 2019
Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi si pro své návštěvníky na letošní léto připravilo několik zpestření klasické prohlídky muzea. Nevšedním zážitkem bude virtuální projížďka prvorepublikovou Prahou, v době závodní dovolené budou probíhat prohlídky expozice a depozitáře prototypů bez nutnosti předchozí rezervace a návštěvníci se mohou těšit také na interaktivní výstavu Ráj hlavolamů. Expozici také obohatila tematická řada vozů vyrobených v továrně Kvasiny, která byla ke Škodovce přidružena přesně před 70 lety.
Škoda MuzeumMuzeum Škoda, které je prostorově rozčleněno do tří tematických oblastí, vás provede historií podniku a vývojem jeho vozů. V okruhu Tradice jsou k vidění automobilové „klenoty“ z různých dob. V sekci Evoluce začíná procházka historií značky Škoda u zakladatelů podniku, Václava Klementa a Václava Laurina. Chronologicky uspořádané vozy zde ukáží nejdůležitější milníky ve vývoji vozů. Ve třetí velké výstavní zóně se vše točí kolem výroby a restaurování. Zde je pohled zaměřen na význam Mladé Boleslavi jako ústředního výrobního závodu a jako zdroje podnikové tradice. V "dílně" jsou pomocí nejmodernějších prostředků restaurovány automobily z minulých dob. Čtyři zvedací plošiny ukáží auta v různých stádiích restaurování – od „nálezu ze stodoly“ až po „klenot“.

Škoda MuzeumPo celý rok 2019 Škoda Muzeum nabízí návštěvníkům nevšední zážitek – projížďku prvorepublikou Prahou ve voze L&K Škoda 110 z roku 1928. To vše je možné v rámci nového prvku virtuální reality ve stálé expozici Škoda Muzea. Nasedněte do historického vozu, nasaďte si VR brýle a užijte si atmosféru doby první republiky.

Individuální prohlídka Škoda Muzea bez průvodce je možná denně od 9 do 17 hodin. Vstupné pro dospělé je 70 korun, pro děti 35 Kč. Prohlídku s průvodcem je třeba si předem domluvit přes online rezervační systém. S návštěvou Škoda Muzea lze spojit i prohlídku Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích n. Nisou. Na obě místa nabízí Škoda Muzeum zvýhodněné kombinované vstupné 100 Kč.
 

Nahlédnutí do výroby v Mladé Boleslavi, Vrchlabí i v Kvasinách

Škoda MuzeumStejně fascinujícím zážitkem, jako je řízení vozu značky Škoda, je i sledování jeho vzniku v různých výrobních procesech. Při návštěvě areálu Škodovky můžete nahlédnout i do zákulisí výrobního závodu! Pocítíte, jak podlaha vibruje v rytmu transferových lisů a budete svědky toho, s jakou precizností se tu pracuje na detailech automobilů. Automobiloví nadšenci, kteří projeví zájem o exkurzi, mají v závodě Škoda Auto otevřené dveře. Prohlídky v mladoboleslavské Škodovce se pořádají od pondělí do pátku v čase od 9:00 do 17:30 hodin. Délka exkurze je 1,5 hodiny a navštívíte při tom dva provozy. V případě zájmu o exkurzi použijte online rezervační systém na stránkách http://museum.skoda-auto.cz.

Škoda AutoV letošním roce pořádá Škoda Auto exkurze nejen do hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi, ale i do závodu ve Vrchlabí a v Kvasinách. Podmínkou prohlídky závodu v Mladé Boleslavi je vlastní dopravní prostředek s volným místem pro průvodce (auto, minibus, autobus) pro přepravu mezi výrobními provozy. Pro skupiny do 7 osob poskytuje Škoda Muzeum po dohodě vlastní dopravu minibusem. Prohlídka závodu je možná pouze pro osoby od 10 let. Prohlídka závodu stojí dospělou osobu 140 korun, snížené je za 70 Kč.
 

Prohlídky Škoda Muzea a depozitáře o celozávodní dovolené

Škoda AutoV době celozávodní dovolené od 22. 7. do 2. 8. 2019 nabízí Škoda Muzeum v pracovních dnech návštěvníkům komentované prohlídky expozice Škoda Muzea a depozitáře prototypů v českém jazyce bez nutnosti předchozí rezervace.

Prohlídky začínají v 9:00, 11:00, 13:00, 15:00 hodin. Délka prohlídky je 1,5 hodiny, v případě zájmu se dostavte 10 minut před zahájením prohlídky na recepci Škoda Muzea. Cena za prohlídku se neliší od aktuálního ceníku. V případě zájmu o cizojazyčný výklad kontaktujte návštěvní službu Škoda Muzea na tel. +420 326 8 31134.
 

Exkurze do výrobního závodu Škoda Auto během srpna

linkaMimořádně během léta od 5. 8. do 30. 8. 2019 nabízí Škoda Auto pro návštěvníky bez vlastního dopravního prostředku možnost využití Škodovkou sjednané autobusové dopravy pro exkurzi do výrobního závodu Škoda Auto.

Exkurze do závodu začínají v 10:30 a 14:00 ve všední dny. Poté navazuje komentovaná prohlídka expozice a depozitáře Škoda Muzea. Celková délka programu je 3 hodiny. Cena za exkurzi se neliší od aktuálního ceníku. Prohlídka závodu je určena pro osoby starší 10 let. Kapacita omezena. Pro rezervace a více informací kontaktujte návštěvní službu Škoda Muzea na tel. +420 326 831 134 či recepci +420 326 832 038.
 

70 let závodu v Kvasinách a interaktivní hlavolamy

Škoda klenotyVýchodočeské Kvasiny si v letošním roce připomínají 70 let od připojení místní továrny k mladoboleslavské automobilce. Prvním vozem značky Škoda vyrobeným v Kvasinách byl již v roce 1947 Škoda Superb OHV – na výstavě uvidíte nově zrestaurovaný exemplář. Výstava návštěvníky Škoda Muzea seznámí s historií výrobního závodu Kvasiny od doby, kdy se v něm poprvé začaly vyrábět automobily a připome nejúspěšnější vozy, které vyjely z bran kvasinské továrny. Výstava je k vidění od 8. května do 1. září 2019 ve Škoda Muzeu a ve stálé expozici ji doplňuje i tematická řada vozů vyrobených v Kvasinách.
 
Od 1. července do 11. srpna si návštěvníci Škoda Muzea mohou prohlídku stálé expozice zpestřit interaktivní výstavou Ráj hlavolamů. Na návštěvníky všech věkových kategorií zde čekají různé drobné i prostorové hlavolamy, smart games, deskové hry či optické klamy. Pro nejmenší je k dispozici dětský koutek.
Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Kdekdo ví, že Ferdinand Porsche (1875–1951) projektoval legendární lidový automobil Volkswagen 1200 "Brouk" a rozjetím nové automobilky ve Wolfsburgu následně postavil na kola téměř celý svět. Mnohem méně je však známo, že se legendární konstruktér narodil ve Vratislavicích u Liberce.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika