Úvod > Aktuality > Skelná huť u Hluboké je otevřena všem po celý rok
Zážitky

Skelná huť u Hluboké je otevřena všem po celý rok

  • Vydáno19. února 2010
Dveře skelné hutě U Hluboké jsou otevřené pro širokou veřejnost. Všichni kolemjdoucí se mohou zastavit na jak dlouho chtějí, podívat se co obnáší sklářské řemeslo a prohlédnout si vystavené zboží. Budete-li mít chuť a dost odvahy můžete si sami s pomocí skláře vyfouknout skleněnou kuličku.
Pokud si chcete sami vyzkoušet sklářské řemeslo nebo již něco umíte a chcete se procvičit, či se něčemu dalšímu přiučit můžete se zúčastnit workshopu. Sklář a sklárna je zde v tomto případě pouze pro vás a sklář se vám plně věnuje a je vám k dispozici. Během prohlídky sklárny si též můžete vyzkoušet ruční výrobu skleněných vinutých perel (vinutek) nad kahanem.
Pro zájezdy, školy a další organizované skupiny nabízí sklárna návštěvu s výkladem a komentovanými ukázkami sklářské tvorby. Seznámíte se se základy výroby skla, základním sklářským náčiním a uvidíte výrobu tří běžných skleněných výrobků.

Více informací:

Přijďte se podívat na tradiční české řemeslo do malé sklárny nedaleko zámku Hluboká. Sklárna je volně přístupná zájemcům, kteří se chtějí i jen podívat a zjistit co obnáší sklářské řemeslo. Na zvídavé dotazy rádi odpovíme a budete-li chtít můžete si také sami vyzkoušet jak pracovat s píšťalou.