!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Bezmotorové létání na letišti Hosín
Zážitky

Bezmotorové létání na letišti Hosín

Aeroklub České Budějovice - plachtařský odbor každoročně pořádá kurz pro uchazeče o pilotní výcvik na kluzácích. Po úspěšném přezkoušení teoretických znalostí uchazeč postupuje do elementárního leteckého výcviku. Tento výcvik je prováděn na kluzácích L-13 Blaník.
Elementární výcvik, pokračovací sportovní výcvik, rekreační létání, pilotní zkoušky, zapůjčení kluzíků - Aeroklub České Budějovice na letišti Hosín. Kurz se skládá z teoretické přípravy probíhající v zimním období, obvykle od listopadu do února, na letišti Hosín v rozsahu 50 hodin.

Každý výcvik začíná seznamovacím letem, kdy instruktor seznámí žáka s pocity za letu. Následují úlohy, kdy se žák učí létat rovně a zatáčet. Po zvládnutí těchto letových prvků přichází na řadu vzlet, let po letištním okruhu a přistání. V pokročilejší fázi výcviku se žák učí zvládat různé mimořádné letové situace. Přitom se simulují poruchy v řízení, přerušení startu, uchazeč se učí opravovat vadná přistání, učí se přistávat do omezeného prostoru atp.

Po úspěšném zvládnutí všech předepsaných úloh žák podstupuje přezkoušení inspektorem, který je oprávněn povolit žákovi samostatné lety. Žák potom samostatně dolétává úlohy pro splnění podmínek k vydání mezinárodního plachtařského odznaku registrovaného u FAI - stříbrné "C". Kritéria pro splnění těchto podmínek spočívají v samostatném pětihodinovém letu (v termice nebo na svahu), dále pak musí žák vlastním přičiněním získat převýšení 1000 m a samostatně uletět přelet v délce 50 km. Všechny tyto lety jsou registrovány barografem nebo speciálním elektronickým zařízením. Na konci výcviku čekají žáka teoretické i praktické pilotní zkoušky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Pivovar Hluboká nad Vltavou

Pivovar Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy