Úvod > Aktuality > S dětmi se vydejte na zámek Červená Lhota – je plný pohádek!
S dětmi se vydejte na zámek Červená Lhota – je plný pohádek!
"> "> ">
Památky

S dětmi se vydejte na zámek Červená Lhota – je plný pohádek!

  • Vydáno28. května 2016
Když o sobě nějaký zámek tvrdí, že je pohádkový, pak by to měl dokázat – třeba tím, že bude pravidelně pohádky nabízet nejmenším návštěvníkům. Portál Kudy z nudy vás zve na místo, které pohádkami každé léto doslova hýří: na zámek Červená Lhota.
Když se začnou české zámky přetahovat, kde se natáčelo víc filmů a pohádek, Červená Lhotajižních Čechách určitě obsadí některou z předních příček pomyslného žebříčku. Zámek ležící východně od Soběslavi či Veselí nad Lužnicí si zahrál například v pohádkách Zlatovláska a O kráse a štěstí nebo ve filmu Svatby pana Voka. Každé léto navíc nabízí plnou náruč divadelních pohádek.


 

Pohádkový předkrm začíná už v květnu

KarkulkaPrvní pohádky u Červené Lhoty si mohou školní kolektivy užít už v květnu a červnu. Představení se odehrávají v bývalém hospodářském dvoře naproti zámku, tedy v dnešním hotelu a restauraci, a konají se každý denně od 15 hodin. Pohádkový maraton odstartuje od 31. května do 2. června Perníková chaloupka v provedení Divadlo Z praku, o týden později od 7. do 9. června předvede Studio dell´arte postupně tři pohádky – Zlatovlásku, Šípkovou Růženku a Popelku. Od 14. do 16. června se můžete těšit na trojici představení Moudrý rádce, Čertovská pohádka a Princ Jaromil v podání Divadla Studna. Program pak uzavře Divadlo Víti Marčíka s pohádkou Popelka, a to od 21. do 23. června.
 

Pohádkové léto pro všechny

RůženkaZatímco v květnu s červnu jsou pohádky určené pro školní kolektivy, o prázdninách si na zámku mohou prohlédnout pohádky všechny děti. Pohádkové léto startuje už ve středu 6. července a pokračuje až do 21. srpna se na pohádkovém jevišti na letní scéně u zámku Červená Lhota vystřídají nejenom většina představení z května a června, ale společně s nimi také celá řada dalších.

Hraje se ve všední dny a o víkendech vždy od 15.00 hodin, rezervace předem není nutná a v případě špatného počasí je zajištěna suchá varianta. Dospělí zaplatí za vstupenku 100 Kč, děti 50 Kč, rodinné vstupné vás vyjde 250 Kč.
 

Jak zabavit děti v zámku a podzámčí?

Lodičky Červená LhotaPohádku samozřejmě můžete spojit s prohlídkou zámku, při níž se výklad přizpůsobí nejmenším návštěvníkům. Děti ale můžete zabavit i jinak; u průvodce si vypůjčíte sešit Kdo se dívá, nezlobí a během prohlídky pak můžete společně hledat drobné detaily, které jsou v sešitu vyfotografovány.
Neláká vás zámek? Pak si na internetových stránkách zámku můžete stáhnout pracovní listy, projít se s dětmi po nejbližším okolí a ukázat jim, co všechno se dá vidět, když se člověk umí koukat. Anebo si půjčte pramici a prohlédněte si zámek z hladiny Zámeckého rybníku. Půlhodinová plavba stojí 80 Kč za loď, hodinová 150 Kč, půjčovna lodiček má otevřeno stejně jako zámek.
Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.