ÚvodAktualityS dětmi se vydejte na zámek Červená Lhota – je plný pohádek!
Památky

S dětmi se vydejte na zámek Červená Lhota – je plný pohádek!

  • 28. května 2016
Když o sobě nějaký zámek tvrdí, že je pohádkový, pak by to měl dokázat – třeba tím, že bude pravidelně pohádky nabízet nejmenším návštěvníkům. Portál Kudy z nudy vás zve na místo, které pohádkami každé léto doslova hýří: na zámek Červená Lhota.
Když se začnou české zámky přetahovat, kde se natáčelo víc filmů a pohádek, Červená Lhotajižních Čechách určitě obsadí některou z předních příček pomyslného žebříčku. Zámek ležící východně od Soběslavi či Veselí nad Lužnicí si zahrál například v pohádkách Zlatovláska a O kráse a štěstí nebo ve filmu Svatby pana Voka. Každé léto navíc nabízí plnou náruč divadelních pohádek.


 

Pohádkový předkrm začíná už v květnu

První pohádky u Červené Lhoty si mohou školní kolektivy užít už v květnu a červnu. Představení se odehrávají v bývalém hospodářském dvoře naproti zámku, tedy v dnešním hotelu a restauraci, a konají se každý denně od 15 hodin. Pohádkový maraton odstartuje od 31. května do 2. června Perníková chaloupka v provedení Divadlo Z praku, o týden později od 7. do 9. června předvede Studio dell´arte postupně tři pohádky – Zlatovlásku, Šípkovou Růženku a Popelku. Od 14. do 16. června se můžete těšit na trojici představení Moudrý rádce, Čertovská pohádka a Princ Jaromil v podání Divadla Studna. Program pak uzavře Divadlo Víti Marčíka s pohádkou Popelka, a to od 21. do 23. června.
 

Pohádkové léto pro všechny

Zatímco v květnu s červnu jsou pohádky určené pro školní kolektivy, o prázdninách si na zámku mohou prohlédnout pohádky všechny děti. Pohádkové léto startuje už ve středu 6. července a pokračuje až do 21. srpna se na pohádkovém jevišti na letní scéně u zámku Červená Lhota vystřídají nejenom většina představení z května a června, ale společně s nimi také celá řada dalších.

Hraje se ve všední dny a o víkendech vždy od 15.00 hodin, rezervace předem není nutná a v případě špatného počasí je zajištěna suchá varianta. Dospělí zaplatí za vstupenku 100 Kč, děti 50 Kč, rodinné vstupné vás vyjde 250 Kč.
 

Jak zabavit děti v zámku a podzámčí?

Pohádku samozřejmě můžete spojit s prohlídkou zámku, při níž se výklad přizpůsobí nejmenším návštěvníkům. Děti ale můžete zabavit i jinak; u průvodce si vypůjčíte sešit Kdo se dívá, nezlobí a během prohlídky pak můžete společně hledat drobné detaily, které jsou v sešitu vyfotografovány.
Neláká vás zámek? Pak si na internetových stránkách zámku můžete stáhnout pracovní listy, projít se s dětmi po nejbližším okolí a ukázat jim, co všechno se dá vidět, když se člověk umí koukat. Anebo si půjčte pramici a prohlédněte si zámek z hladiny Zámeckého rybníku. Půlhodinová plavba stojí 80 Kč za loď, hodinová 150 Kč, půjčovna lodiček má otevřeno stejně jako zámek.
Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku Památky

Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.

Další aktuality

Udělejte si výlet do Třeboně, nebudete litovat! Můžete potkat i Jakuba Krčína

Tento víkend vás v Třeboni nemine setkání s posledním rožmberským vladařem, panem Vilémem z Rožmberka a jeho geniálním rybníkářem Jakubem Krčínem. Slavnosti historické s bohatým programem a tradičními řemeslnými trhy proběhnou přímo na Masarykově náměstí a v areálu zámku i na hrázi rybníka Svět. Letošní Historické slavnosti Jakuba Krčína zahájí v pátek 19. července 2024 příjezd slavného stavitele rybníků. Hlavní program slavností je plánován na sobotu 20. července 2024, kdy se bude konat jarmark, průvod Jakuba Krčína a jeho doprovodu či ohňová show.
15. červenec 2024 20:15
Zážitky, Jihočeský kraj

Koně, ryby, heligonky: Holašovice zvou na Selské slavnosti

Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou o víkendu 19. až 21. července 2024 již po 25. dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí množství lidových umělců a řemeslných tvůrců. Pro návštěvníky bude připraven bohatý kulturní program, více než 200 stánkařů a také kyvadlová doprava z Českých Budějovic a zpět.
15. červenec 2024 15:00
Kultura, Jihočeský kraj

Odhalte kouzlo tajných chodeb: tipy pro fajnšmekry, hubeňoury a blázny

Tajné chodby jsou nezbytnou rekvizitou romantických strašidelných příběhů, na rozdíl od upírů, vlkodlaků nebo bludiček ale skutečně existují. Pojďte s námi prozkoumat podzemí měst, kostelů a klášterů, hradní zdi a prastaré vinné sklepy!
15. červenec 2024 14:30
Památky, Jihočeský kraj

Čerstvý chléb z pece provoní opět šumavskou Lenoru

Pokud trávíte léto na Šumavě nenechejte si ujít příležitost navštívit Lenoru a ochutnat pravý lenorský chleba. Díky oblíbenému pečení v obecní peci jsou v Lenoře již řadu let pořádány letní Slavnosti chleba, v letošním roce 20. 7. 2024. Ukázkové pečení pro veřejnost se koná obvykle poslední sobotu v měsíci od dubna do prosince.
15. červenec 2024 11:56
Památky, Jihočeský kraj

Hrady pánů erbů růže aneb křížem krážem po jihu Čech

Na několika jihočeských hradech a zámcích visí na stěnách vyobrazení Dělení růží od Antonína Streera. Dílo namalované v roce 1742 vyobrazuje událost, od níž už tehdy uplynulo zhruba pět set let a proměnila dějiny jižních Čech na dlouhá staletí. Víte, kde hledat hrady pánů erbů růže?
14. červenec 2024 6:28
Památky, Jihočeský kraj

Na Budějovicku můžete nově využít kartu hosta BuďKarta

S projektem karty hosta pro ubytované přichází Turistická oblast Budějovicko na začátku letní sezony 2024. Smyslem BuďKarty je motivovat hosty k prodloužení pobytu a návštěvě míst, která by původně nezvažovali. Kartu získají k ubytování na dvě a více nocí. Na oplátku jim přinese řadu výhod a slev na vstupy. Do projektu se zapojili místní ubytovatelé a provozovatelé turistických atraktivit.
12. červenec 2024 10:00
Kultura, Jihočeský kraj

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zve na hvězdy klasické hudby

Již 33. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se na jihu Čech koná od 12. července do 3. srpna 2024 a jeho program je jako vždy velkolepý. Do města nad řekou Vltavou zavítá jedna z největších hudebních legend, barytonista Plácido Domingo, dále pak koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička, a poprvé také akordeonistka Ksenija Sidorová s hornistou a dirigentem Radkem Baborákem. Doprovodný program ve Festivalové zóně nabídne zdarma multižánrové koncerty a s celou rodinou si užijete výtvarné, relaxační, pohybové i vzdělávací aktivity.
12. červenec 2024 9:00
Kultura, Jihočeský kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z turistické oblasti Šumava

Na Šumavě je pořád co objevovat … Šumava, to je 68 460 ha skutečné přírody, stovky kilometrů cyklotras a sjízdných řek, desítky zajímavých výletů, několik nouzových nocovišť a našich deset tipů na dosud málo známá místa.
9. červenec 2024 15:40
Příroda, Jihočeský kraj