Úvod > Aktuality > Rytíř Toulovec z Litomyšle provede děti i na Silvestra

Rytíř Toulovec z Litomyšle provede děti i na Silvestra

Vydáno 29. prosince 2018 Zážitky
Rytíř z Litomyšle provede děti a dospělé renesančním městem i poslední den v roce, na Silvestra. Prohlídka sklepů, věží a tajuplných uliček začíná v 14 hodin z náměstí u morového sloupu. Na prohlídku je nutné se objednat. Rytíř vás dovede k památkám a to nejzajímavější vám o nich řekne. Půjdete po stopách B. Smetany, B. Němcové, J. Mařáka, O. Zoubka nebo A. Jiráska...
Když přijedete do Litomyšle a nevíte kam zajít, máte k dispozici zajímavou službu. Rytíř Toulovec vás provede po historickém městě a ukáže mu staré památky i novou architekturu. Navštíví s ním stylové hospody, věže nebo sklepení. Provází se denně, včetně pondělků, svátků a zimy.
 
Tříhodinová prohlídka Litomyšlerytířem Toulovcem stojí 100 Kč. Zájemci se sejdou před Informační centrum na Smetanovo náměstí v Litomyšli.
 
Gotický muž s kuší má program i pro malé výletníky. Děti ocení příběhy, legendy a dobrodružství, které jim rytíř připravil. Školáci se hravou formou dozvědí příběhy osobností, zejména Boženy Němcové, Aloise Jiráska a Bedřicha Smetany. Rytíř Toulovec v noci chodí se zapálenou loučí.
 
Prohlídka je zaměřená více na zážitky, než na letopočty. Vzdělávací a zábavný program je vhodný i pro školy. Zájemci se objednávají telefonicky nebo e-mailem. Kontakt je info@rytirlitomysl.cz a 777 637 888.
Klášterní zahrady v Litomyšli - obdivujte krásu zahrad i sochy Olbrama Zoubka

Klášterní zahrady v Litomyšli - obdivujte krásu zahrad i sochy Olbrama Zoubka

Klášterní zahrady leží u bývalého piaristického kláštera, mezi dvěma litomyšlskými chrámy nedaleko zámku. Zdobí je altán s výhledem na město, květinové záhony a uprostřed bazén se sousoším od Olbrama Zoubka, který jej městu věnoval.

Za rytířem Toulovcem

Za rytířem Toulovcem

Během cyklovýletu Českomoravským pomezím navštívíte nejen historické město Litomyšl se zámkem zapsaným na seznam UNESCO, ale také rokokový zámek v Nových Hradech nebo Toulovcovy maštale, tvořené pískovcovými skalami, kaňony a soutěskami, ve kterých se dle pověsti ukrýval loupeživý rytíř Toulovec.

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako příklad středoevropské šlechtické rezidence z období renesance.