Úvod > Aktuality > Říční a sluneční lázně v Lázních Luhačovice jsou i letos otevřeny
Říční a sluneční lázně v Lázních Luhačovice jsou i letos otevřeny
">
Letní sporty

Říční a sluneční lázně v Lázních Luhačovice jsou i letos otevřeny

  • Vydáno19. července 2016
Lázně Luhačovice i letos otevřely v letní sezóně pro veřejnost unikátní historický areál Říčních a slunečních lázní, který je kulturní památkou. Postavil je v roce 1903 nejvýznamnější slovenský architekt Dušan Jurkovič, kterého proslavila i další dodnes zachovaná díla v Luhačovicích, jako například Jurkovičův dům, Jestřábí, Chaloupka, Vodoléčebný ústav a další.
Slunečné lázněNávštěvníci zde mají možnost za celodenní vstupné 70 Kč (děti a hosté ubytovaní v zařízeních Lázně Luhačovice mají 50 % slevu) strávit příjemný letní den sluněním na lehátkách. Z technických důvodů však není možné koupání. V ceně je možnost využití sprch, lehátek se slunečníkem a zapůjčení rekreačního badmintonu. Každý platící návštěvník navíc obdrží láhev minerální vody zdarma. Můžete vstoupit a občerstvit se nealko nápoji, pivem a zmrzlinou nebo strávit příjemný letní den sluněním na lehátkách. Děti do 3 let mají vstup zdarma, půldenní vstup (do/od 14:00 hod.) je za 40 Kč. Provozní doba je za příznivého počasí po celý červenec a srpen, od pondělí do neděle, 10:00 – 17:30 hod.
 
V Říčních a slunečních lázních jsou dodnes zachované unikátní převlékací dřevěné kabiny s původním vybavením. Areál běžně není využíván, i když jeho funkce nebyla změněna. Důvo­dem je existence přísných hygienic­kých norem na koupání v bazénech, které znemožňují koupání v neupra­vené říční vodě. Lázně Luhačovice však nadále uvažují s přestavbou Říčních a slunečných lázní, spolu s nedalekými souvisejícími objekty. Základním kritériem připravo­vané rekonstrukce je zachování architektonické a památkové hodnoty staveb.
Sluneční lázně v Luhačovicích

Sluneční lázně v Luhačovicích

Sluneční a říční lázně v Luhačovicích, postavené Dušanem Jurkovičem, patřily na začátku 20. století k dominantám města. Dnes se zde sice zatím koupat ještě nesmí, ale zájemci se tu mohou alespoň slunit. Rekonstrukce začne v roce 2021 a potrvá do roku 2023.