Úvod > Aktuality > Resort Černá hora – Pec očekává o víkendu vynikající lyžařské podmínky
Resort Černá hora - Pec očekává o víkendu vynikající lyžařské podmínky
"> "> ">
Zimní sporty

Resort Černá hora – Pec očekává o víkendu vynikající lyžařské podmínky

  • Vydáno4. března 2016
V tomto týdnu ve východních Krkonoších napadlo již 15 – 20 cm sněhu, teploty zůstávají pod nulou a tak lze na víkend očekávat vynikající lyžařské podmínky. Ve SkiResortu Černá hora – Pec se nyní lyžuje na více než 33 kilometrech sjezdovek, na kterých leží průměrně 50 cm sněhu. Na skvělé podmínky se mohou těšit i milovníci běžeckého lyžování.
resort-cerna-hora1--1-.jpgVe SkiResortu Černá hora – Pec jsou nyní ty nejlepší podmínky pro lyžování, lze dokoce říci, že jsou nejlepší od začátku zimy. Lyžuje se navíc za ceny standardní sezóny, takže za 690 Kč pro dospělého na den. V provozu jsou i veškerá propojení – tedy rolby SkiTour mezi Černou horou a Pecí pod Sněžkou i rychlý skibus (10 minut) mezi areály Černý Důl a Černá hora (Janské Lázně). Lyžovat tak můžete v jeden den ve více areálech.

Ve SkiResortu lze využít všech 5 areálů – tedy Černou horu (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velkou Úpu a Svobodu nad Úpou. Na vrstvě technického sněhu (30 – 50 cm) nyní leží 10 – 15 cm přírodního, celkově tak sněhová vrstva na sjezdovkách měří průměrně 50 cm. Otevřeno je přes 33 km sjezdovek.
 

Večerní lyžování i atrakce na sjezdovkách

Ski Pec pod SněžkouKaždý den mohou lyžaři ve SkiResortu lyžovat i večer za umělého osvětlení. Večerní lyžování nabídne SkiResort na víkend ve čtyřech areálech. K večernímu lyžování se ve SkiResortu Černá hora – Pec parkuje zdarma. V Peci pod Sněžkou mohou malí i velcí lyžaři vyzkoušet Funline – trať s klopenými zatáčkami a 8 metrů dlouhým tunelem. Otevřené jsou ve všech areálech také tratě obřího slalomu s časomírou a tratě pro měření sjezdové rychlosti.


Běžecké okruhy jsou upraveny, saně na vlastní nebezpečí

BěžkařiV okolí Černé a Světlé hory jsou pro běžkaře připravené tratě v délce 40 km. V okolí Pece pod Sněžkou se upravuje zhruba 10 km dlouhý okruh.

Černohorská sáňkařská cesta je stále oficiálně zavřená. Kvůli nízké vrstvě sněhu v dolní partii totiž není možné ji standardně upravit strojově. Lidé na 3,5 km dlouhou trasu z vrcholu Černé hory do Janských Lázní přesto, na vlastní zodpovědnost, vyráží. Jako alternativa ke sjezdu na saních se také nabízí Černohorská silnice, kterou využívají běžkaři.
Černohorská sáňkařská cesta

Černohorská sáňkařská cesta

Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou patří do SkiResortu Černá Hora – Pec, jenž tvoří 6 areálů včetně Janských Lázních, Pece pod Sněžkou, Černého Dolu a právě Svobody nad Úpou. Rodinný areál Duncan ve Svobodě nad Úpou je nejmenším z nich.

Skiareál Velká Úpa

Skiareál Velká Úpa

Menší areál se sjezdovkou s velkým převýšením. Ve Velké Úpě je lyžování bez front i v těch nejfrekventovanějších termínech. Hned u dolní stanice lanovky Portášky je dětský Live park s pojízdným kobercem pro výuku klientů lyžařské školy SkiResort Live.

Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Původní visutá lanová dráha z Janských Lázní na Černou horu zahájila provoz již v roce 1928. Aktuálně na Černou horu jezdí osmimístná kabinková lanovka. V zimě slouží lyžařům, v létě je oblíbeným nástupním místem pro hřebenové túry.

SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.