Úvod > Co chcete dělat? > Zimní sporty > Krkonoše na běžkách – okolo Pece přes nejvyšší vrcholy
Zimní sporty

Krkonoše na běžkách – okolo Pece přes nejvyšší vrcholy

Náročnější trasa z Pece pod Sněžkou vás provede hlavním hřebenem východních Krkonoš s nejvyššími vrcholy České republiky – Sněžkou, Studniční a Luční horou. Tato trasa je určena zdatnějším lyžařům a milovníkům dalekých rozhledů.
Naše trasa začíná v Obřím dole u stanice lanovky na Sněžku. Skalní sportovci sice mohou vyběhnout přes Růžohorky až k České Poštovně pěšky, ale lanovka je přeci jenom pohodlnější a také ušetří čas, který můžete věnovat projížďce po hřebenech. Za slunného bezvětrného počasí se můžete cestou z lanovky a na Sněžce samotné kochat dech beroucími výhledy na "krkonošská panoramata", v opačném případě rozchoďte omrzliny v České Poštovně. Ze Sněžky je třeba překonat nejnáročnější část trasy, a to sestup k býv. Obří boudě po namrzlé strmé cestě s řetězy. Po zhruba kilometrovém úseku však již můžete nazout běžky.

Od Obří boudy se vydejte 2 km po vrstevnici na Luční boudu, kde můžete dobít energii, abyste zvládli strmé stoupání k památníku obětem hor. Hřebenovka, značená červenou turistickou značkou, v těchto místech prochází okolo dvou po Sněžce nejvyšších hor České republiky – Studniční (1547 m) a Luční hory (1554 m). Od památníku následuje velmi strmý sjezd k Výrovce. Hřebenovka se pod Výrovkou vlní v pozvolné stoupání a klesání až k Chalupě na rozcestí. Zde musíte pokořit nedalekou Liščí horu (1363 m), ale stoupání není nijak zvlášť náročné. Po cestě se vám bude odkrývat nádherný výhled na Sněžku. Od rozcestí Liščí louka následuje další z krkolomných krkonšských sjezdů až k hotelu Lesní bouda. I nadále cesta klesá, ale již v příjemnějším duchu. Pohodovou hřebenovkou (stále po červené) která chvíli klesá a poto stoupá dorazíte až do sedla pod Kolínskou boudu, kde nás čeká poslední stoupání na Černou horu, zlatý hřeb naší trasy. Ti, kdo se nechtějí vracet stejnou cestou zpět nebo se jim na vrchol už nechce, se mohou vrátit do Pece pod Sněžkou. Ostatní zájemci mohou pokračovat až na vrchol s rozhlednou a restaurací.

Zpáteční cesta do Pece vede nejprve stejnou cestou k Pražské a Kolínské boudě, kde obdočte na zelenou značku, která se po chvíli spojí ze žlutou. Pohodlná nenáročná trasa vás pozvolným klesáním zavede až do Pece pod Sněžkou ke spodní stanici vleků Javor. Poslední asi 2 km úsek není značený – cesta se odpojuje od žluté (která míří do lesa), ale jedná se o dobře protaženou "hlavní" cestu po které nemůžete zabloudit. Celá trasa měří 23,5 km (cesta lanovkou není započítána) a je určena zkušenějším běžkařům.

Pro jistotu upozorňujeme, že za zhoršených povětrnostních podmínek (především silný vítr, vánice) nelze trasu z bezpečnostních důvodů absolvovat.

Provozovatel

Informační středisko Správy KRNAP

Pec pod Sněžkou 172
542 21 Pec pod Sněžkou
Tel.:
+420 499 896 213
Email:
ispec@krnap.cz
WWW:
www.krnap.cz
GPS:
50,693405 15,733061
 
 

Časová náročnost

6,5 hodin

 
 

Gaia Mesiah – Pec pod Sněžkou

Zveme vás na koncert divoké kapely Gaia Mesiah, která opět zavítá do Pece pod Sněžkou!
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Rest & DJ Herby

Zveme vás na koncert legendárního českého rappera Resta do Pece pod Sněžkou. Při show ho doprovodí ho DJ Herby.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Cocoman & Dr. Kary & DJ Poeta & DJ Boldrik

Co by to bylo za zimu, kdyby na KlonDiku nehrál Cocoman! Tentokrát s ním přijedou i Dr. Kary, DJ Poeta a DJ Boldrik.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Poletíme?

Skupina dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Žádné zvuky nástrojů co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly, anebo nikdy nestanou. Jemné, přesto vulgární, přízemní, leč nad věcí, smutné, přeci veselé, sladké, přesto hořké.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Celní cesta v Krkonoších

Celní cesta je historická cesta spojující Horní Albeřice s polským Niedamirówem.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Hotel Hvězda v Peci pod Sněžkou

Hotel Hvězda nabzí stylové ubytování až pro 60 osob od dvoulůžkových pokojů až po rodinné pokoje až pro 6 osob.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Pepa Sport – půjčovna elektro koloběžek a kol

Půjčte si u nás e-koloběžku nebo e-kolo a vydejte se na nevšední jízdu po Krkonoších. Máte na výběr 8 doporučených tras, k vybrané trase pak dostanete leták s mapkou.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Pěší trasa Pec pod Sněžkou – Výrovka – Chalupa na Rozcestí – Liščí hora – Pec

Klasická trasa letního výletu vás provede okolím Pece pod Sněžkou mezi Širokým hřbetem, Zadní Planinou a Liščí horou. Celá trasa měří asi 13 km, kdo nesjede z Hnědého vrchu lanovkou připočítá si 3 km navíc.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chata Dimrovka v Peci pod Sněžkou

Penzion Dimrovka se nachází v Peci pod Sněžkou v Krkonoších a nabízí klidné a příjemné ubytování na horách pro rodiny s dětmi, školy v přírodě, lyžařské výcviky a samozřejmě i pro jednotlivé hosty.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Penzion Bílá Labuť v Peci pod Sněžkou

Rodinný penszon Bílá Labuť se nachází v jedné z nejkrásnějších lokalit Krkonoš, v Peci pod Sněžkou ve výšce 1000 m nad mořem. Od penzionu se nabízí krásný pohled na panorama Krkonoš s nejvyšší horou ČR – Sněžkou.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Penzion Purkyně v Peci pod Sněžkou

Chata Purkyně v Peci pod Sněžkou je skromný rodinný penzion a zároveň tradiční horská bouda na exkluzivním místě (1020 m.n.m.). Penzion nabízí ubytování ve 2 až 4lůžkových pokojích, osobní přístup a jedinečnou atmosféru.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Penzion u Zmatlíků Pec pod Sněžkou

Penzion u Zmatlíků leží v Krkonoších v České republice ve výšce 758 m nad mořem v klidné části centra Pece pod Sněžkou. Přímo od domu je nádherný výhled na hřebenové partie hor.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj