Úvod > Aktuality > První půlku července zasvětí Klášterec hudbě
Housle
"> Housle "> Hudební festival Klášterecké hudební prameny s houslovým virtuosem Jaroslavem Sveceným "> Housle
Kultura

První půlku července zasvětí Klášterec hudbě

  • Vydáno5. července 2017
Hudební festival Klášterecké hudební prameny s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným se koná v Klášterci nad Ohří již potřinácté. Řada koncertů je vždy sestavena z různých žánrů, poslechnout si můžete jak vážnou, tak i moderní hudbu.

13. ročník hudebního festivalu s Jaroslavem SvěcenýmKlášterecké hudební prameny. Multižánrový festival se koná na zámku Klášterec nad Ohří v termínu od 3. do 9. července 2017. Řada koncertů je vždy sestavena z různých žánrů, poslechnout si můžete jak vážnou, tak i moderní hudbu.

V letošním roce se můžete těšit na zajímavé hudební interprety a seskupení ze světa hudby. Setkání mladých houslistů je pak určeno houslistům z celé České republiky a zahraničí, především z řad žáků ZUŠ, hudebních gymnázií, konzervatoří a vysokých uměleckých škol nebo pedagogům houslové hry.

Závěrečný koncert proběhne 9. 7. 2017 od 19.30 hodin na nádvoří zámku: Jaroslav Svěcený – housle, Jitka Hosprová – viola, Filip Bandžak – zpěv, Virtuosi Pragenses – komorní orchestr. Setkání mladých houslistů je určeno houslistům z celé České republiky a zahraničí, především z řad žáků ZUŠ, hudebních gymnázií, konzervatoří a vysokých uměleckých škol nebo pedagogům houslové hry.
Pramen Evženie v Klášterci nad Ohří

Pramen Evženie v Klášterci nad Ohří

Minerální pramen Evženie (Evženka) byl nalezen roku 1883 a o několik let později byl vyhlášen léčivým pramenem. Pramen je jemně perlivý a příjemně studený.

Prohlídka porcelánu na zámku v Klášterci nad Ohří

Prohlídka porcelánu na zámku v Klášterci nad Ohří

Expozici porcelánu ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze nabízí zámek v Klášterci nad Ohří, kde si můžete prohlédnout jak český porcelán, tak také porcelán z jiných koutů světa, jako z Číny, Japonska, ale i Evropy.

Zámek Klášterec nad Ohří – navštivte Pohádkovou zemi

Zámek Klášterec nad Ohří – navštivte Pohádkovou zemi

Expozice ve sklepních prostorách kláštereckého zámku láká k návštěvám rodiny s dětmi a milovníky pohádek, zvláště pak postaviček Vítězslavy Klimtové a loutek rodiny Matěje Kopeckého.