Úvod > Aktuality > Adventní jarmark v kulisách gotického hradu proběhne v Litoměřicích
Adventní jarmark v kulisách gotického hradu proběhne v Litoměřicích
"> "> ">
Zážitky

Adventní jarmark v kulisách gotického hradu proběhne v Litoměřicích

  • Vydáno2. prosince 2019
Adventní jarmark zaplní Hrad Litoměřice v sobotu 7. prosince 2019 od 10 do 17 hodin. Tradiční Vánoce našich předků připomenou výrobky zručných řemeslníků, keramiku, netradiční šperky a vánoční ozdoby. Těšit se můžete také na bohatý kulturní program, stánky a gastronomické dobrůtky. Přijďte si vybrat vánoční dárky pro sebe a své blízké a načerpat atmosféru adventního času.
vánoceVydejte se na příjemnou procházku vánočně vyzdobeným centrem Litoměřic, prožijte adventní čas v klidu, bez spěchu a shonu. Stejně jako při minulém ročníku Adventního jarmarku na hradě v Litoměřicích budou také letos připraveny stánky s řemeslnými výrobky i vánoční gastronomické lahůdky.

Stánky s vánočním zbožím budou v hradních prostorách a na nádvoří hradu. V doprovodném programu se představí taneční a pěvecký soubor Základní umělecké školy Litoměřice, který chystá pásmo hudebního a tanečního vystoupení a od 14:00 hodin se malí i velcí mohou těšit na divadelní soubor Li-Di, který předvede pohádku Čert to nemá nikdy lehké. Jedná se o veselý pohádkový příběh o čertíkovi s písničkami od Marka Ebena.

 
Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Bývalý královský středověký hrad patří mezi nejstarší stavby Litoměřic. Byl postaven ve druhé polovině 13. století, ale přestavby se dočkal za panování Karla IV. Později byl přebudován na pivovar. Rekonstruovaný objekt však nyní patří vínu – k vidění je zde moderní expozice českého vinařství.

Biskupské i veletržní Litoměřice

Biskupské i veletržní Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic připomínají gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.