Úvod > Aktuality > Prototyp oživí Brno, čekají vás hudební vystoupení a performance
Prototyp - svetelné umení v Brne
"> Prototyp - svetelné umení v Brne "> Prototyp prozárí svetlem brnenskou Richard Adam Gallery "> Richard Adam Gallery v Brne - galerie soucasného umení
Kultura

Prototyp oživí Brno, čekají vás hudební vystoupení a performance

  • Vydáno12. listopadu 2018
Prototyp je festival umění, vědy a technologií, který se už popáté v Brně postará o program plný interaktivních instalací, workshopů, přednášek i živých vystoupení. Festival se koná o víkendu 16.–18. listopadu v Rotundě brněnského výstaviště v Pisárkách.
Ambicí festivalu Prototyp je propojit v rámci dramaturgie dva zdánlivě nesourodé světy – racionální vědecko-technický a estetickými zážitky naplněný svět umělecký – a poukázat na možná spojení mezi moderními technologiemi a současnými uměleckými díly.

Nebude chybět interaktivní výstava českých i zahraničních tvůrců v rámci Prototyp Art, živý hudební program a módní performance Prototyp Live & Fashion.
 
Stará radnice v Brně

Stará radnice v Brně

Obdivovat vzácný gotický portál, nahlédnout do freskového sálu, vystoupat na věž, kochat se pohledem na celé Brno. Zastavit se na Staré radnici stojí za to!

Brněnský drak – symbol města Brna

Brněnský drak – symbol města Brna

Povídá se, že brněnského draka, kterého najdete zavěšeného u Staré radnice, dovezli ze svých výprav křižáci, anebo že ho pánům na radnici daroval turecký sultán. Samotní Brňané jsou přesvědčeni, že draka nikdo nepřivezl, ale že kdysi žil u řeky Svratky, kde měl svoji jeskyni.

BVV – Brněnské výstaviště

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika