Úvod > Aktuality > Projeďte se na kole z českobudějovické náplavky do Temelína
Projedte se na kole z ceskobudejovické náplavky do Temelína
"> Projedte se na kole z ceskobudejovické náplavky do Temelína "> V Temelínu vás od 13 do 16:30 hodin ceká sportovne - zábavní odpoledne "> V rámci zahájení Jihoceské cykloturistické sezóny ožijí koleje v elektrárne príjezdem zvláštního osobního cyklovlaku z Ceských Budejovic
Letní sporty

Projeďte se na kole z českobudějovické náplavky do Temelína

  • Vydáno16. dubna 2014
Na jihu Čech zahájí v sobotu 19. dubna cykloturistickou sezonu výlet z českobudějovické náplavky přes Hlubokou do Temelína. Součástí bude také přestřižení pásky u nové cyklostezky po pravé straně Vltavy z Českých Budějovic do Hluboké.

KoloProjížďka na kole z Českých Budějovic přes Hlubokou k jaderné elektrárně Temelín čeká všechny příznivce cykloturistiky v sobotu 19. dubna, kdy je v 10 hodin na programu zahájení na českobudějovické náplavce a s vyvrcholením akce se počítá od 13 hodin v areálu informačního centra (JETE) – zámečku.

V Temelínu vás od 13 do 16:30 hodin čeká sportovně – zábavní odpoledne s podtitulem "Srdce plné energie". Dále je na programu bike trial show, Inka Rybářová a hudebně zábavný program, k dispozici bude i horolezecká stěna. V areálu u zámečku se představí i složky IZS Jihočeského kraje, které mimo jiné připraví řadu soutěží pro děti. Přítomni budou i zástupci ČČK, kynologů či vodních záchranářů. Vše vyvrcholí slosováním kartiček, které dostanou účastníci na startu, o ceny a šlapáním na "oranžovém kole". Energie, kterou tu účastníci "našlapou", bude převedena na peníze, které získá Domov sv. Anežky v Týně nad Vltavou a Salesiánské středisko v Českých Budějovicích. Od 16:30 se bude u zámečku konat koncert kapely Divokej Bill.

Rodina na kolePokud se vám z Temelína nebude chtít na kole vracet zpět po cyklostezce, můžete využít zvláštní dopravu - kromě příjezdu historických autobusů zažije poprvé premiéru v osobní dopravě i kolejiště přímo u elektrárny Temelín. V rámci zahájení Jihočeské cykloturistické sezóny ožijí koleje v elektrárně příjezdem zvláštního osobního cyklovlaku z Českých Budějovic! Vlak pojede přes Zliv a Dívčice. V Číčenicích si lokomotiva přejede na druhou stranu vlaku a bude pokračovat po trati směr Týn nad Vltavou (zde již běžně osobní vlaky nejezdí). Ve stanici Temelín pak odbočí na koleje elektrárny a jízda bude ukončena na předávacím kolejišti Křtěnov, které se nachází cca 5 minut chůze od informačního střediska jaderné elektrárny.

Cyklostezka z Českých Budějovic do Hluboké a Purkarce

Cyklostezka z Českých Budějovic do Hluboké a Purkarce

Cyklostezka na levém břehu Vltavy z Českých Budějovic přes Karlův hrádek do Hluboké a Purkarce je jedna z nejoblíbenějších v jižních Čechách. Více než 20 km dlouhá trasa je asfaltová a vedená, mimo krátkého úseku přes obec Bavorovice, mimo silniční komunikace.

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Za elektřinou z jádra do Jaderné elektrárny Temelín

Za elektřinou z jádra do Jaderné elektrárny Temelín

Víte, jak se řídí jaderný reaktor? Kde jinde to zjistit než v jaderné elektrárně! Hned u Temelína stojí renesanční zámeček Vysoký Hrádek, v jehož interiéru najdete informační centrum temelínské elektrárny nabité interaktivními exponáty.