Úvod > Aktuality > Budějovický Budvar letos opět láká na divadelní prohlídky
Prohlídky Budejovického Budvaru letos lákají na radu novinek
"> Prohlídky Budejovického Budvaru letos lákají na radu novinek "> Ve vestibulu si mužete sami spustit panoramatický film o výrobe piva "> Došlo také k vytvorení trí nove vytvorených míst pro porizování upomínkových fotografií
Gurmánská turistika

Budějovický Budvar letos opět láká na divadelní prohlídky

  • Vydáno11. února 2019
Budějovický Budvar patří mezi důležité turistické cíle na jihu Čech. Návštěvnické centrum pivovaru poskytuje zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru a poskytuje komplexní turistické služby. Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru zopakuje od 14. února 2019 úspěšnou sérii „divadelních“ prohlídek. Role průvodců pivovarem se ujmou sládek Antonín Holeček a jeho kolegové. Společně přenesou návštěvníky časem do doby, kdy byl založen Český akciový pivovar v Českých Budějovicích.

PivoV letošním roce budou v pivovaru Budvar pro velký zájem veřejnosti opět pokračovat divadelní prohlídky pivovaru hranými scénami v dobových kostýmech. Uskuteční se vždy od 18:30 v termínech: 14., 21. a 28. února a 7. března.

Prostřednictvím hraných scének v dobových kostýmech budou návštěvníci přítomni u nejdůležitějších okamžiků z historie pivovaru. Jedná se již o pátou sérii ¨těchto netradičních prohlídek. Vstupenky je nutné rezervovat předem.

Pivo a chmelNávštěvnické centrum Budějovického Budvaru nabízí již od roku 2005 zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru a poskytuje řadu dalších služeb.

Loni navštívilo Budějovický Budvar více než 60 000 lidí. Přímo v areálu pivovaru funguje „Original Pivnice Budvarka“. V restauraci mohou návštěvníci kromě dokonale ošetřeného piva ochutnat především gastronomické speciality tradiční české kuchyně.

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

V Českých Budějovicích můžete obdivovat tradiční výrobu chmelového moku pivovarníky, kteří již více než 700 let připravují pivo podle originální receptury za použití nejkvalitnějších domácích surovin. Pro milovníky Budvaru je tu návštěvnické centrum.

Masné krámy – známá českobudějovická restaurace

Masné krámy – známá českobudějovická restaurace

Restaurace navazuje na tradici opřenou o pohostinnost v jižních Čechách, na proslulou kuchyni, která se zakládá na staročeských recepturách, a na světoznámou značku piva Budweiser Budvar.