Úvod > Aktuality > Prohlédněte si pohádkový hrad Kost během noci
Prohlédněte si pohádkový hrad Kost během noci
"> "> ">
Památky

Prohlédněte si pohádkový hrad Kost během noci

  • Vydáno29. července 2016
Hrad Kost není pouze symbolem gotiky, rytířských turnajů a mučení. Pro letošní rok připravil program při večerních a nočních prohlídkách, kde si užijete zákoutí osvětlená svíčkami, nečekaná překvapení i tajemné příběhy.
Na hradě Kost budete 5. a 6. srpna svědky nočních prohlídek, při nichž se vše připravuje pro návštěvu císaře a hraběti Heřmanovi Černínovi z Chudenic z toho jde hlava kolem.

Začíná se ve 20.30 a ve 22 hodin, vstupenka pro dospělé stojí 200 Kč a zlevněná 100 Kč.
 
Romantické údolí Plakánek

Romantické údolí Plakánek

Hrad Kost je sevřen v malebné kotlině. Údolí Plakánek a Prokopské údolí jsou vroubeny pískovcovými skalami a opředené pověstmi. Zvlášť údolí Plakánek podnítilo díky svému názvu mnoho kronikářů k psaní neuvěřitelných příběhů.

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka spojuje nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 119 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borové lesy.

Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.