Úvod > Aktuality > Prohlédněte si letadla zblízka ze střechy OC Šestka
Prohlédnete si letadla zblízka ze strechy OC Šestka
"> Prohlédnete si letadla zblízka ze strechy OC Šestka "> Obchodní centrum Šestka v pražské Ruzyni se promenilo v ideální pozorovatelnu dení na Letišti Václava Havla "> Kdo by rád nahlédl do zázemí Letište Václava Havla Praha, muže si zasoutežit o exkurzi práve do techto prostor "> Zájemci si mohou doprát nevšední zážitek na leteckém simulátoru
Zážitky

Prohlédněte si letadla zblízka ze střechy OC Šestka

  • Vydáno22. června 2014
Od 26. 6. do 20. 7. budou okupovat střechu Obchodního centra Šestka všichni milovníci letadel, ale nově i obdivovatelé závodních formulí. Již čtvrtý ročník „Na letadla zblízka“ nese totiž podtitul Pilot vs. Pilot. Výstava odpoví na otázky, zda většímu přetížením musí čelit závodní pilot Formule 1 či pilot letadla, jestli jede rychleji formule nebo letadlo než vzlétne a na mnoho dalších. Celá akce včetně doprovodného programu je zdarma.

V OC Šestka se prohlédnete letadla zblízkaChcete-li zjistit, jakým letadlem poletíte na dovolenou, vezměte celou rodinu a vydejte se společně do obchodního centra Šestka Na letadla zblízka! Obchodní centrum v pražské Ruzyni se i díky opravě hlavní runwaye nyní proměnilo v ideální pozorovatelnu dění na sousedním Letišti Václava Havla – letadla tak budete mít opravdu pár stovek metrů nad hlavami.

Nejlépe budou letadla vidět od 26. do 28. 6., kdy se bude opravovat hlavní ranvej na Letišti Václava Havla Praha a letadla budou přistávat na tu vedlejší, tedy tu blíž k OC Šestka. Na výstavě budou k vidění modely letadel, uniformy pracovníků letiště i pilotů a letušek. Z informačních panelů návštěvníci zjistí, jaká letadla mohou vidět, případně jaký stroj brzy poletí kolem. Předem bude možné si časy příletů a odletů najít na www.prg.aero. Letošní novinkou je pak propojení s výstavou formulí, která mapuje jejich vývoj od konce čtyřicátých let do současnosti. K vidění bude trenažer Formule 1, známý Delfín i vůz týmu Lotus F1, který řídil třeba Kimi Räikkönen. 

Oblíbená akce Na letadla zblízka si od roku 2011 v Obchodním centru Šestka již zvládla vytvořit solidní fanouškovskou základnu. Každoročně se na střechu tohoto pražského obchodního centra v letních měsících sjíždějí milovníci letadel z Prahy a okolí, aby mohli pozorovat a fotografovat své oblíbené stroje. Šestka je díky své poloze pro tuto aktivitu ideálním místem, z její střechy je to na Letiště Václava Havla Praha vzdušnou čarou, co by kamenem dohodil.

Během léta je na Letišti Václava Havla Praha skutečně rušno. Mezi nejzajímavější letadla, která budou k vidění, jsou stroje létající na trase Praha – Soul, Praha – Dubaj či Praha – New York. Pokud jde o společnosti, jedná se o Korean Air, České aerolinie, Emirates a Delta Airlines. No a pro opravdové znalce je třeba doplnit i typy letadel, tak tedy: dopravní letadla Airbus A330 – 300, Boeing 747 – 400, Boeing 777 – 300ER, Boeing 767 – 300. A pokud jde o leteckou cargo přepravu, tak budou k vidění Boeing 747 – 400 od China Airlines Cargo a Antonov An-26 od Genexu. 

Ze střechy OC Šestka se stala nevšední pozorovatelna

Zajezdit si ve formuli je snem snad každého kluka a možná i nejednoho tatínka. Částečně si ho budou zájemci moci splnit na trenažeru Formule 1, který bude také součástí výstavy. Navíc bude probíhat soutěž o nejrychlejšího pilota, který získá zajímavé a hodnotné ceny. Připraveny budou také fotopostavy či maketa letadla pro fotografování.

K tomu všemu by samozřejmě neměl být opomenut jedinečný výhled přímo na ranvej Letiště Václava Havla Praha. Zájemci si také budou moc zapůjčit dalekohledy, aby lépe rozeznali, jaký stroj na letišti právě přistává či vzlétá.

Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.