Úvod > Aktuality > Přírodním výběhem makaků se můžete projít nově v Zoo Olomouc
Přírodním výběhem makaků se můžete projít nově v Zoo Olomouc
">
Příroda

Přírodním výběhem makaků se můžete projít nově v Zoo Olomouc

  • Vydáno1. srpna 2015
Milovníci vzrušujících zážitků se dočkali! V olomoucké zoo opět zpřístupnili zrekonstruovaný průchozí výběh makaků červenolících. Možnost zvednout si hladinu adrenalinu v krvi průchodem mezi těmito velmi inteligentními primáty se řadí mezi největší atrakce, které Zoo Olomouc nabízí.
V Evropě je možné projít se přírodním výběhem makaků červenolících jen na několika málo místech a v ČR pouze v Zoo Olomouc. Atraktivní dřevěná lávka, dlouhá 41 metrů je zavěšená na ocelových lanech 7 metrů nad údolím. Přes krytý východ ústí lávka na stezku, po které prochází návštěvníci volně mezi zvířaty na konec výběhu. Na dodržování pravidel bezpečnosti dohlíží služba.

Zvířata
jsou ve výběhu umístěna celoročně, na zimu jim stačí čtyři dřevěné ubikace s topnými palandami.

 
Lanáček v Zoo Olomouc – lanové centrum pro děti i dospělé

Lanáček v Zoo Olomouc – lanové centrum pro děti i dospělé

V areálu Zoo Olomouc je vybudován areál pro děti od 3 do 11 let. Lanové překážky motivované životem zvířat čekají na vaše děti i na vás – horní věková hranice pro vstup není stanovena.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.