Úvod > Aktuality > Přijeďte se podívat na jedinečné bílé lvy do zoo Dvorec
Příroda

Přijeďte se podívat na jedinečné bílé lvy do zoo Dvorec

  • Vydáno21. října 2016
Park exotických zvířat Dvorec u Borovan se chlubí unikátním párem bílých lvů. Tato ojedinělá zvířata patří k nejvzácnějším na světě. Šestiletý samec Aga a stejně stará samice Tia, přijeli do zoo z Polska. Přijďte se na ně podívat!
Bílí lviFascinující pár Agi a Tia se velice rychle sžil nejen s novým prostředím v zoo Dvorec, ale také společně se samicí Elíšou, kterou zoo chovalo již před tím. Tito lvi žijí ve volné přírodě zcela výjimečně, letos jich ochranáři napočítali pouhých 13 kusů. Zoologické zahrady ve světě jich chovají zhruba sto. V českých zoo je chovají pouze v Borovanech a Hodoníně.
 
Bílý lev je vzácná forma lva pustinného jihoafrického. Bílé zbarvení není způsobeno albinismem, ale recesivním genem. Ve své domovině jsou drženi v uzavřených rezervacích, ve volné přírodě nemají šanci přežít. Do zoo Dvorec byli přivezeni z polské zoologické zahrady. Samec jménam Agi a samice Tia jsou chovným párem, proto se i v jižních Čechách budou těšit na možná mláďata, která se rodí úplně bílá.
 
Na vzácné lvy se můžete podívat – najdete je ve venkovním výběhu vedle bílých tygrů. Park exotických zvířat Dvorec u Borovan je v říjnu otevřená denně od 9 do 17 hodin.
Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města na okraji lesního komplexu Hodonínská Dúbrava. Rozkládá se na čtyř a půl hektarové rovinné ploše, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku.

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Doménou této zoo jsou převážně velké šelmy. Jako jediná zoo v České republice může nabídnout srovnání dvou poddruhů lva. Další velkou šelmu zastupují tygři indičtí v bílé barvě. Z dalších šelem zde narazíte na medvěda brtníka, rysy a servaly.

Další aktuality

Navštivte středověkou ves v Trocnově, unikátní Archeoskanzen je téměř hotov

V jihočeském Trocnově, rodišti vojevůdce Jana Žižky, se chýlí ke konci stavba Archeoskanzenu Trocnov, který představuje život na vesnici ve 14. až 15. století. Stavby jsou přesnými replikami středověkých vesnických domků. Skanzen bude letos otevřen od dubna do října o víkendech a svátcích a o letních prázdninách i od úterý do pátku. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, jak to v Archeoskanzenu vypadá a na co letos můžete těšit.
Jihočeský kraj | Památky

Přivítejte jaro na Stezce korunami stromů

Jaro už klepe na dveře a s ním přichází i krásné slunečné počasí. Pokud si chcete udělat pěkný jarní výlet, je jedním z tipů kam vyrazit lipenská Stezka korunami stromů. Ta zůstává návštěvníkům otevřená, a to každý den od 10 do 17 hodin.
Jihočeský kraj | Příroda

Vyšebrodský cisterciácký klášter si můžete prohlédnout i mimo sezónu

Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě byl založen roku 1259 Vokem z Rožmberka. Stavba kláštera trvala zhruba sto let. Za dobu své existence se statečně vyhýbal všem katastrofám, nikdy nebyl dobyt a nezasáhla ho ani třicetiletá válka či josefínské reformy. Zrušen byl teprve v roce 1941 nacisty a poté roku 1950 komunisty. Na lepší časy se znovu začalo blýskat v roce 1990, kdy byl klášter znovu obnoven. V období mimo hlavní návštěvní sezónu jsou prohlídky možné na základě domluvené rezervace předem.
Jihočeský kraj | Památky

Na Šumavě si zalyžujete ve třech areálech na jeden skipas

Znáte Šumavský skipas? Jedná se o propojení několika šumavských skiareálů jedniným společným skipasem. Jestliže si zakoupíte jízdenku v jednom středisku, automaticky bude platná také ve třech dalších areálech. Jedná se o skiareály Kvilda, Nové Hutě – vlek Tatrapoma a malé vleky v areálu Zadov-Kobyla.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Deset důvodů, proč jet na jarní prázdniny do Písku

Do Písku můžete jet na výlet s dětmi kdykoliv, ale právě teď o jarních prázdninách, které se konají od 9. února do 17. března 2024 máte ještě o pár důvodů víc. Hlavním tahákem je Sladovna, prostor, kde si společně hrají a tvoří děti i dospělí. Kromě toho vás zavedeme mezi akvária, na starobylý most, ke koním nebo do záchranné stanice zvířat.
Jihočeský kraj | Zážitky

Kalendář 2024: Husitské bitvy aneb výlety k památným místům husitských dějin

Letos, 11. října 2024, tomu bude 600 let, co zemřel hejtman husitských polních vojsk, Jan Žižka z Trocnova. Udělejte si výlet do míst, kde probíhaly největší bitvy husitského období. Mnohé z nich si budete pamatovat ze školních lavic, ale vidět ona bitevní pole na vlastní oči, to je něco docela jiného. V našem kalendáři husitských bitev naleznete ta největší střetnutí husitů s katolíky – pamatujete si na slavnou bitvu u Sudoměře, bitvu na Vítkově, kardinálský klobouk u Domažlic nebo finální bitvu u Lipan? V husitských dějinách je zajímavých příběhů mnohem víc, pojďte je s námi objevit!
Jihočeský kraj | Památky

Na Lipně se o víkendu pojede Kramolínský obřák

Ve Skiareálu Lipno se bude už tento víkend 17. a 18. února 2024 konat Kramolínský obřák – závod pro registrované sportovce, ale i pro širokou veřejnost. Přijďte si vyzkoušet profesionální trať, vyzvěte na souboj kamarády, kolegy či sourozence.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

V Českých Budějovicích si prohlédnete vzácné orchideje

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vás zve na výstavu orchidejí, masožravých rostlin, bromélií, kaktusů, sukulentů a dalších rostlin, která se koná v termínu 16. 2. – 3. 3. 2024. Otevřeno je každý den od 9:00 do 17:30 hodin, včetně pondělků. Na výstavě, jejímiž autory jsou Markéta Aubrechtová a Martin Dlouhý, si můžete zakoupit snadno pěstovatelné rostliny i vzácné botanické rarity. Každý 500. a 1000. návštěvník výstavy navíc získá dárek! Připraveny jsou také komentované prohlídky, poradna pro pěstitele, květinový workshop a vzdělávací program pro školy.
Jihočeský kraj | Kultura