Úvod > Aktuality > Přijeďte se podívat na jedinečné bílé lvy do zoo Dvorec
Přijeďte se podívat na jedinečné bílé lvy do zoo Dvorec
">
Příroda

Přijeďte se podívat na jedinečné bílé lvy do zoo Dvorec

  • Vydáno21. října 2016
Park exotických zvířat Dvorec u Borovan se chlubí unikátním párem bílých lvů. Tato ojedinělá zvířata patří k nejvzácnějším na světě. Šestiletý samec Aga a stejně stará samice Tia, přijeli do zoo z Polska. Přijďte se na ně podívat!
Bílí lviFascinující pár Agi a Tia se velice rychle sžil nejen s novým prostředím v zoo Dvorec, ale také společně se samicí Elíšou, kterou zoo chovalo již před tím. Tito lvi žijí ve volné přírodě zcela výjimečně, letos jich ochranáři napočítali pouhých 13 kusů. Zoologické zahrady ve světě jich chovají zhruba sto. V českých zoo je chovají pouze v Borovanech a Hodoníně.
 
Bílý lev je vzácná forma lva pustinného jihoafrického. Bílé zbarvení není způsobeno albinismem, ale recesivním genem. Ve své domovině jsou drženi v uzavřených rezervacích, ve volné přírodě nemají šanci přežít. Do zoo Dvorec byli přivezeni z polské zoologické zahrady. Samec jménam Agi a samice Tia jsou chovným párem, proto se i v jižních Čechách budou těšit na možná mláďata, která se rodí úplně bílá.
 
Na vzácné lvy se můžete podívat – najdete je ve venkovním výběhu vedle bílých tygrů. Park exotických zvířat Dvorec u Borovan je v říjnu otevřená denně od 9 do 17 hodin.
Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zoologická zahrada v Hodoníně má chovný pár vzácných lvů jihoafrických, kterým se pro jejich srst přezdívá bílí.

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Nejjižněji položená zoo v Čechách chová 120 druhů zvířat. Kolekce kober rodu Naja je zde jediná v Evropě. Úspěchem je přirozený odchov paterčat lva jihoafrického bílého, chov největšího tlustokožce hrocha obojživelného, různorodé ptactvo a mnoho dalšího.