Úvod > Aktuality > Přijďte na farmářskou loď Petra!
Prijdte na farmárskou lod Petra!
"> Prijdte na farmárskou lod Petra! "> Farmárskou lod Petra je možné navštívit denne od 16 do 22 hodin "> V odpoledních a vecerních hodinách totiž na lodi mužete ochutnat klobásky a steaky
Gurmánská turistika

Přijďte na farmářskou loď Petra!

  • Vydáno19. července 2014
Bývalá nákladní vlečná loď, převážející potraviny z Čech na překladiště v Hamburku či Rotterdamu do jiných kontinentů a zpět, se stala novým kulturně-gastronomickým místem, které lze až do podzimu navštěvovat na pražské náplavce na Rašínově nábřeží v Praze 2, mezi lodí Tajemství a Avoid gallery v blízkosti železničního mostu na Výtoni.

Farmářská loďFarmářskou loď Petra je možné navštívit denně od 16 do 22 hodin (kdy musí skončit muzika kvůli "policejní hodině"), dojídat a dopíjet nápoje však můžete ještě o kousek déle. Každý den si můžete poslechnout i zatančit k živé muzice anebo vaše taneční či poslechové kreace doplní DJ.

Farmářská loď Petra zapadá do koncepce farmářských trhů, čerpá z nich zejména kvalitní a autentické občerstvení a je to také místo, o které se farmářské trhy na náplavce částečně o sobotních trzích rozšíří.

Dopolední program na farmářské lodi Petra bude patřit neziskovým organizacím nebo cvičení jógy apod., vystoupením dětských uměleckých kroužků a dalších zajímavých nekomerčních subjektů. Na lodi je také možné pořádat nejrůznější oslavy, vernisáže nebo svatební hostiny apod. V odpoledních a večerních hodinách totiž na lodi můžete ochutnat klobásky a steaky z přeštických prasátek z biofarmy Medito, kapří hranolky nebo sumčí guláš z třeboňských ryb, makedonské a slovinské autentické speciality, piva z malých pivovarů, víno v biokvalitě nebo kávu z podniku, který poskytuje tréninkové zaměstnání mladým lidem bez fungujícího rodinného zázemí a další speciality.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.