!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zoo Brno nabízí zimní zážitky – setkání s varanem komodským a kusu liščím
Zoo Brno nabízí zimní zážitky – setkání s varanem komodským a kusu liščím
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Zoo Brno nabízí zimní zážitky – setkání s varanem komodským a kusu liščím

  • Vydáno14. ledna 2022
Pokud se chcete blíže seznámit se zvířaty brněnské zoo a podílet se na speciální péči o ně, je pro vás ideální aktuální nabídka zimních zážitkových programů. V rámci nich se můžete setkat s varanem komodským nebo kusu liščím. Přibližně hodinový zážitek je vzhledem k respektu ke zvířatům i obecné bezpečnosti bezkontaktní. I tak si užijete blízkost těchto exotických druhů a přímo si vyzkoušíte práci chovatele. Po skončení programu můžete v zoo strávit zbytek dne individuální prohlídkou dalších částí areálu zoologické zahrady.
varan komodskýVarani komodští jsou největšími suchozemskými ještěry a právem jsou nazýváni komodští draci. Jedná se o silná a inteligentní zvířata, která si ráda hrají a prozkoumávají okolí. Proto je v lidské péči důležité, aby měli neustále nové podněty. Během tohoto zážitku pomůžete pracovníkovi brněnské zoologické zahrady s tvořením enrichmentových (herních) prvků pro zdejšího samce varana komodského a s úpravou jeho expozice. Zážitek začíná vstupem do zázemí, přivoláním varana do manipulačního boxu a následuje vstup do jeho expozice a realizace naplánovaných prvků. Pokud chcete přinést varanovi dárek, přineste jakékoliv kuchyňské koření, jako je například skořice, bazalka nebo hřebíček.

Zoo Brno se u těchto zážitkových programů snaží o spokojenost na obou stranách. Proto je dělají formou enrichmentu, který je atraktivní nejen pro návštěvníka, ale obohacuje i život daného zvířete v lidské péči. Plní tak jedno z důležitých poslání zoologických zahrad.

kusu liščíKusu liščí jsou australští vačnatci s noční aktivitou. Proto je po většinu dne nespatříte – den totiž tráví spánkem ve své budce. Budí se jen výjimečně, zejména během krmení. V tuto dobu se nejen krmí a uklízí expozice, ale chovatel se věnuje i kondičnímu tréninku kusu. Kondiční trénink slouží výhradně k obohacení života kusu a je využito pouze pozitivního posilování. Kusu se netrénují za účelem pobavení návštěvníků, ale kvůli jejich mentální i fyzické kondici. Během tohoto zážitku budete mít jedinečnou možnost vstoupit do expozice kusu liščích v doprovodu zaměstnance zoo a přímo se účastnit targetového tréninku kusu.

Oba zážitky si lze rezervovat na webu zahrady (zoobrno.cz/pro-navstevniky/zazitkove-programy/zimni-zazitky-se-zviraty), návštěvníka vyjdou na 1500 Kč. Jejich délka je zhruba hodina. Po skončení programu můžete v zoo strávit zbytek dne individuální prohlídkou podle libosti.
Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Další aktuality

28.1.
2022
Nejlepším vinařstvím roku 2021 se stalo vinařství Reisten

Nejlepším vinařstvím roku 2021 se stalo vinařství Reisten

Jižní Morava | Gurmánská turistika
25.1.
2022
Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Jižní Morava | Gurmánská turistika
16.1.
2022
Bukovanský mlýn pořádá festival řízků

Bukovanský mlýn pořádá festival řízků

Jižní Morava | Gurmánská turistika