Úvod > Aktuality > Při návštěvě Modravy si odpočinete ve venkovním obývacím pokoji
Zážitky

Při návštěvě Modravy si odpočinete ve venkovním obývacím pokoji

  • Vydáno25. listopadu 2010
Na začátku řeky Vydry v Modravě mají turisté nový venkovní "obývací pokoj". Odpočinkové místo vytvořené z těžkých ocelových pozinkovaných profilů se stalo novou turistickou atrakcí jedné z nejnavštěvovanějších obcí v Národním parku Šumava, Modravy.

Obec Modrava plánuje v roce 2011 zpřístupnit ještě další tři podobná odpočinková místa, a to v nedaleké Filipově Huti s výhledem na Roklan a hraniční panorama, nad Roklanským potokem u Rybárny a Javoří pily a obec se pokusí jedno takovéto místo prosadit i k Březníku.

První pokoj s deseti křesly a třemi stolky už je volně přístupný na soutoku potoků, z nichž vzniká řeka Vydra. Kromě pohodlného posezení po celý rok nabízí dvě průhledné skleněné stěny sloužící jako informační panely o Šumavě. Turistovi simuluje toto emoční místo komfort obývacího pokoje obklopeného krajinou.

Odpočinkové místo bylo vytvořeno z těžkých ocelových pozinkovaných profilů, obývací pokoj si tak můžete prohlédnout i v zimě. Pororošt (pórovaný rošt) patří mezi nové technologie, nic na něm nemrzne, protože voda protéká dolů, kam je také vidět. Díly vyráběl půl roku umělecký kovář Jaroslav Prošek ze Zbečna u Křivoklátu. Tímto unikátním dílem v Česku se chce obec prezentovat.

Tipy na výlety v okolí Modravy:
Návštěvnické centrum dřevařství na Šumavě


Stálá interaktivní expozice, která návštěvníka uvede do tajů vlastností dřeva. Mimo interaktivní expozici nabízí návštěvnické centrum aktivní účast v zážitkové dílně při tvorbě předmětů ze dřeva a levné ubytování na úrovni turistické ubytovny.

Pekárna na Kvildě

Pokud se chystáte na Kvildsko, neměli byste opomenout návštěvu této vyhlášené pekárny, která se stala legendou daleko za hranicí Šumavy.

Jak žili Keltové – Archeopark Prášily

Chcete vědět, jak se žilo v Česku před dvěma tisíci lety? Zajímá vás historie a Keltové? Můžete navštívit Archeopark Prášily, kde jsou postaveny rekonstrukce skutečných nálezů, např. největší rekonstrukce vstupní brány, tzv. Klešťovité brány, v Česku nebo jedinou rekonstrukci panského domu Keltů v Česku. Anebo se můžete zúčastnit výukového programu „Jak žili Keltové“ a vyzkoušet si keltská řemesla na vlastní kůži.

Pekárna na Kvildě

Pekárna na Kvildě

Pokud se chystáte na Kvildsko, neměli byste opomenout návštěvu této vyhlášené pekárny, která se stala legendou daleko za hranicí Šumavy.