Úvod > Aktuality > Plzeňské dvorky 2019: Vydejte se na vzrušující cestu po tajemných zákoutích západočeské metropole

Plzeňské dvorky 2019: Vydejte se na vzrušující cestu po tajemných zákoutích západočeské metropole

Vydáno 14. května 2019 Kultura
Rádi objevujete skrytá místa, mimo oficiální turistické trasy? Pak zažijte dvorky! Netradiční festival Plzeňské dvorky 2019 v sobotu 18. května zpřístupní známé i méně známé dvorky v centru západočeské metropole, spolu s jejich poutavými příběhy a historií. Navštívit můžete devatenáct dvorků, z nichž dvanáct se nachází přímo v centru Plzně. Absolvovat můžete také komentované prohlídky (vstupenky budou k dispozici v Muzeu strašidel na náměstí Republiky 33).
Věděli jste například, že je v Plzni dvorek Kinetický nebo že na jednom z plzeňských dvorků je zachovalá chlebová pec a na jiném se skrývá studna? Poučení i zábava, včetně možnosti občerstvit se v přilehlém Šenku Na Parkánu, vás čeká při návštěvě dvorku Pivovarského muzea ve Veleslavínově ulici.

Klenutým průjezdem vstoupíte do malebného dvora nepravidelného půdorysu, s dřevěnými pavlačemi, pivními sudy, kamennými středověkými portálky a do kamenné zdi osazeným právovárečným portálem z již neexistujícího domu z Malé ulice. K vidění bude i další zajímavý prostor – vyvýšená plocha proluky mezi dvojitými městskými hradbami, kde muzejníci na minichmelnici a minipolíčku s ječmenem pěstují dvě klíčové plodiny pro plzeňské pivovarnictví.

Už tradiční akce Plzeňské dvorky, během níž se ve městě otevírají rozmanitá zákoutí, dvorky a zahrady, se uskuteční 18. května od 10 do 18 hodin.
Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivo patří k nejstarším nápojům, které lidstvo zná... Přijďte ho ochutnat a dozvědět se, jak se pivo vaří a spoustu zajímavých informací z historie do Pivovarského dvora Purkmistr v Plzni.

Stará synagoga v Plzni

Stará synagoga v Plzni

První novodobá plzeňská synagoga je ukrytá ve vnitrobloku mezi dnešní Americkou třídou a Smetanovými sady. V současnosti prochází důkladnou rekonstrukcí. Největším lákadlem je nově pozlacený svatostánek Aron HaKodeš.

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně se nachází v centru Plzně na náměstí Republiky a je součástí komplexu radničních budov. Galerie nabízí bohaté spektrum současného umění, přitom hlavním kritériem výběru je vysoká kvalita.

Další aktuality

16.10.
2019
Plzeň se zahalí do jazzu

Plzeň se zahalí do jazzu

Plzeňsko a Český les | Kultura
11.9.
2019
Jižní Plzeňsko rozezní Haydnovy melodie

Jižní Plzeňsko rozezní Haydnovy melodie

Plzeňsko a Český les | Kultura
10.9.
2019
V Plzni startuje festival prken, která znamenají svět

V Plzni startuje festival prken, která znamenají svět

Plzeňsko a Český les | Kultura