Úvod > Aktuality > Nejlepší vodní slalomáři světa se utkají na slalomové trati v Praze
Nejlepší vodní slalomáři světa se utkají na slalomové trati v Praze
"> "> ">
Letní sporty

Nejlepší vodní slalomáři světa se utkají na slalomové trati v Praze

  • Vydáno15. června 2017
Již popatnácté bude od pátku 16. do neděle 18. června hlavní město České republiky hostit Světový pohár ve vodním slalomu, který letos odstartuje sérii ICF Světových pohárů 2017. České barvy budou mít opět medailové ambice na všech vrcholných akcích letošní sezóny. Kajakáři, včetně bronzového olympionika z Ria Jiřího Prskavce, který bude v Troji potřetí v řadě obhajovat prvenství, loni obsadili kompletní stupeň vítězů a na nejvyšší pozice budou mířit i letos.
Kajak TrojaVíkend 17. a 18. června na Světovém poháru ve vodním slalomu bude patřit špičce kajakářů a kanoistů bezmála ze čtyřiceti zemí. Už nominace do reprezentačního družstva ČR měla zajímavé zápletky a potvrdila, že konkurence mezi našimi závodníky – tradičně hodně veliká – dokáže ještě sílit. Na mistrovství Evropy v Tacenu zajeli Češi několik velmi kvalitních výsledků, z nichž vyčnívá stříbro maturantky Terezy Fišerové, bronz našeho nejlepšího kajakáře Jiřího Prskavce nebo bronz dříve dlouho smolného deblu Kašpara se Šindlerem.

Štěpánka HilgertováDokáže Jiří Prskavec znovu zajet na medaili, bez které už prakticky dva roky z velké akce neodjížděl? Potvrdí deblisté svoji formu i v Tróji? Dokáže Kateřina Kudějová znovu příslušnost ke světové špičce? Anebo se prosadí mladičká Amálie Hilgertová, která bude soupeřit i se svojí o třicet let starší tetou Štepánkou? Ukážou se znovu nové vodácké naděje, anebo bude slavit zkušenost? To všechno jsou otázky, na které odpoví tento víkend na slalomovém kanálu v Praze

Přijďte podpořit české reprezentanty a užít si s nimi hezké chvíle u vody. Semifinálové a finálové jízdy se jedou v sobotu i v neděli. Lístky stojí 80 Kč na den; děti do 150 cm mají vstup zdarma.


Doprovodný program a Pohlednice online

Debl kajakářiPro návštěvníky slalomového kanálu v Troji bude připraven opět zajímavý program a doprovodné akce. Budete se moci zastavit a načerpat energii v ČEZ Energy zóně, kde na vás čeká plno zábavy v podobě stolního fotbalu, fotokoutku či zapůjčení paddleboardů zdarma. Děti budou mít o zábavu postaráno v dětském skákacím hradu. O uklidnění vašich duší se postarají stejně jako v loňském roce ti nejlepší provazochodci ze Slackline Academy.

Zároveň pro vás Česká pošta, jako generální partner ICF Světového poháru ve vodním slalomu 2017 v Praze – Troji připravila speciální dárek. Chcete, aby i ostatní věděli, že jste se zúčastnili akce, kde jste mohli potkat olympijského medailistu Jiřího Prskavce a Vavřince Hradilka nebo nestárnoucí legendu Štěpánku Hilgertovou? Díky službě Pohlednice online od České pošty to jde opravdu lehce. Z fotky ve vašem mobilu, tabletu či počítači vytvoří papírovou pohlednici a doručí až do schránky. Aplikaci pro mobilní zařízení stáhnete zdarma na App Store i Google Play.

Dobrou zprávou je také to, že se podařilo dobudovat příjezdovou komunikaci do kanoistického areálu a k loděnici UK FTVS.
 

Poslední příležitost potkat šampiony ze zámoří

Příští rok se v Troji koná po úspěšném mistrovství světa v roce 2013 další velká mezinárodní akce. Praha přivítá Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018 – letos je tedy poslední šance vidět slalomáře ze zámoří. Ti na evropský šampionát příští rok nepřijedou…
Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy

Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy

Divokou vodu si můžete užít také v Praze, a to na slalomovém kanále v Troji, kterou provozuje oddíl USK Praha. Obtížnost dráhy je klasifikovaná jako WW III-IV. Sjeďte si peřeje na kterých cvičí naši olympionici a mistři světa!